چرا تحصیل در استرالیا مهم است؟


چرا تحصیل در استرالیا مهم است

تحصیل در استرالیا یکی از موضوعات پربحث برای کسانی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند. اما سوال این است که چرا تحصیل در این کشور تا به این حد مورد توجه می باشد؟ و چرا سالانه هزاران نفر از سراسر جهان برای دریافت ویزای دانشجویی استرالیا درخواست خود را به این کشور ارسال می‌کنند؟

ابتدا باید گفت که بعد از آمریکا و انگلیس، استرالیا سومین کشوری است که مقصد محبوب برای دانشجویان خارجی به حساب می آید. از طرفی دیگر در حال حاضر دریافت ویزای تحصیلی آمریکا و انگلیس کار بسیار سختی شده و با محدودیت های زیادی همراه است. از این رو بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان تمایل بیشتری به دریافت ویزای تحصیلی استرالیا دارند.

محبوبیت برنامه های تحصیلی استرالیا

بر اساس آخرین نظرسنجی ها، دانشجویان خارجی تمایل بیشتری  دارند تا برای تحصیل به استرالیا بیایند. تنوع برنامه های درسی، دوره های آموزشی، رعایت اصول تدریس، پراکندگی دانشگاه های برتر استرالیا در تمامی ایالت ها و سایر موارد دیگر باعث شده تا روز به روز شاهد افزایش ثبت نام ها باشیم.

تأثیر گوناگونی فرهنگ ها

استرالیا کشوری متشکل از چندین ایالت می باشد. طی صد سال گذشته افراد زیادی از بسیاری از کشورها با آداب و رسوم منحصر به فردشان به این کشور مهاجرت کرده اند. بنابراین این تنوع نژادی و فرهنگی را در این سرزمین بیشتر از هر جای دیگر در دنیا می توان مشاهده کرد.

فرهنگ های متعدد، از استرالیا کشوری زیبا و جذاب را به وجود آورده که برای بسیاری از مردم جهان زندگی در شهرهای آن یک رویا شده است. در خصوص تحصیل نیز به همین شکل بوده. دانشجویان و دانش آموزان خواستار این هستند که زندگی در ایالت های مختلف را تجربه کنند از این رو بهترین و آسان ترین راه برای آنان اخذ ویزای تحصیلی استرالیا است.

Study in Australia

بررسی علل مهم تحصیل در استرالیا

در کنار مفاهیمی که تا کنون از آن صحبت کردیم، چند علت مهم، بیشتر در افزایش پذیرش تحصیلی اثر گذار هستند. قبل از اعزام دانشجو به استرالیا بهتر می بایست حتماً این علل بررسی شود. سپس با توجه به ویژگی های تحصیل، برنامه آموزشی خود را انتخاب کنید.

  1. رعایت استانداردهای آموزشی

شاید به جرات می توان گفت که اصلی ترین علت در اخذ ویزای تحصیلی، رعایت استاندارهای آموزشی در بسیاری از مراکز تحصیلی استرالیا است. این موضوع تنها محدود به دانشگاه نیست، بلکه سیاست های این حوزه به گونه ای بوده که قبل از ورود به مدرسه در سنین سه الی چهار سال شروع به آموزش می کنند.

از همان دوران دانش آموزان یاد می گیرند که قدرت رهبری و مدیریت داشته باشند. همچنین مهارت انجام کارها به صورت گروهی همواره در دستور کار مربیان آموزشی است. پس از آن نیز رفته رفته در مقاطع بعدی آموزش ها پیچیده تر شده تا به دانشگاه می رسند.

نکته جالب این که برترین دانشگاه های استرالیا، اغلب مراکز تحقیقاتی مهمی هستند که بسیاری از پژوهش ها در سطح جهانی در آن جا انجام می شود. این موضوع خود گواه بالا بودن استاندارهای آموزشی کشور استرالیا است.

  1. ارائه بورسیه های تحصیلی

بورسیه تحصیلی از موضوعات چالش برانگیز برای دانش آموزان و دانشجویان بوده و هست. باید گفت که 1100 موسسه آموزشی و 43 دانشگاه در این کشور وجود دارد. که از این تعداد دو دانشگاه بین المللی و یکی از آن ها خصوصی است. سالانه بیش از صدها میلیون دلار بورسیه تحصیلی و کمک آموزشی در اکثر مراکز و موسسات به افراد واجد شرایط اعطا می شود.

هزاران دانشجوی خارجی در استرالیا وجود دارند که بیشتر آنها از کشور چین و هند می باشند. این بورسیه ها هم به افراد بومی و  هم دانشجویان خارجی داده می شود و شامل کاهش مبلغ شهریه و امکانات رفاهی است.

.بورسیه های تحصیلی در استرالیا

  1. تأثیر رشته های تحصیلی مورد نیاز استرالیا

از مهم ترین عللی که می خواهیم از آن صحبت کنیم. رشته های تحصیلی در استرالیا است. در طی چند سال گذشته با توجه به بررسی های صورت گرفته از جوامع این کشور متوجه شده اند که، استرالیا به افراد متخصص در برخی از رشته های تحصیلی، نیاز بیشتری دارد. به طوری که تا چند سال آینده با کمبود نیروی کار مواجه خواهد شد.

از این رو دانشجویان برای آن که بتوانند بعد از تحصیل در این کشور زندگی کنند، نیاز است که رشته ای را انتخاب نمایند که آینده شغلی بهتری داشته باشد. بنابراین از میان رشته های مورد نیاز (که تنوع زیادی هم دارد) با توجه به سلیقه خود یک مورد را انتخاب خواهند کرد.

  1. تأثیر بهترین دانشگاه های استرالیا

هم اکنون ده دانشگاه برتر استرالیا جز صد دانشگاه معتبر در جهان هستند. بنابراین طبیعی است که خیلی از دانشجویان علاقه مند تحصیل در اینجا باشند. این دانشگاه ها به صورت پراکنده در اکثر ایالت ها تأسیس شده و در یک نقطه تجمع نداشته اند.

از این رو می توان دریافت که کیفیت آموزشی در سرتاسر این سرزمین زیبا به یک اندازه مهم و مورد توجه بوده است.

  1. امکانات و مزایای ویزای تحصیلی

شاید تصور کنید که با اخذ ویزای دانشجویی استرالیا تنها می توانید در یک مدت تحصیل کرده و پس از فارغ التحصیلی به کشور خود برگردید. اما اشتباه نکنید! چرا که تحصیل در استرالیا در واقع راه آسانی برای زندگی در آنجا است. بر همین اساس هم چند مزیت مهم برای ویزای تحصیلی وجود دارد.

دانشجویان می توانند در کنار تحصیل به صورت پاره وقت در هفته 20 ساعت کار کنند و خرج و مخارج خود را سامان دهند. البته در مقطع کارشناسی به این صورت است. در مقاطع بالاتر ممکن است بر حسب نیاز این ساعت بیشتر هم شود.

اعتبار ویزای استرالیا پس از پایان تحصیل

  1. اعتبار ویزا پس از پایان تحصیل

وقتی درس شما به پایان می رسد به این معنی نیست  که باید بلافاصله به کشور خود بروید. بلکه می توانید با توجه به قوانین اداره مهاجرت استرالیا، ویزای خود را به ویزای تحصیلات تکمیلی تغییر دهید و به این ترتیب از مدت 18 ماه تا چهار سال می توانید کار کنید و در این مدت آینده شغلی خود را بسازید.

معمولاً این ویزا، ویزای 485 می باشد. همچنین دانشجویان کارشناسی بعد از فارغ التحصیلی می توانند برای دوسال درخواست ویزای کار دهند. در مقاطع کارشناسی ارشد سه سال و دکتری چهار سال است.

  1. اشتغال و حقوق در استرالیا

اغلب دانشجویان تصمیم دارند تا بعد از تحصیل هم برای زندگی در همین جا مانده و مشغول به کار شوند. به همین دلیل وضعیت شغل و حقوق بسیار مهم است. در همین راستا آمارها نشان می دهد که نرخ بیکاری در این کشور درصد کمی را  شامل می شود. در سال های اخیر نرخ اشتغال بالاتر از 80 درصد بوده است. این یعنی که تنها بخش کمی از افراد هستند که با مشکل بیکاری روبرو اند.

در خصوص حقوق نیز موضوعات متفاوتی وجود دارد. اول این که افرادی که تحصیل کرده از سالانه 57 هزار دلار تا 85 هزار دلار درآمد دارندکه میزان عدد هر مقطع دانشگاهی با دیگری فرق دارد. اما در ارتباط با رشته های مورد نیاز استرالیا این گونه است که این رشته اکثراً پردرآمد می باشند.

اشتغال و حقوق در استرالیا

  1. برگزاری دوره های آموزشی

همان طور که می دانید زبان رسمی استرالیا انگلیسی بوده و تدریس هم به همین زبان است. پس هر فردی که به دنبال پذیرش از دانشگاه است باید حتماً مدرک زبان معتبری داشته باشد. اما با این حال یکی از ویژگی های بی نظیر در استرالیا این است که برخی از دانشگاه ها برای دانشجویانی که مهارت زبان خوبی ندارند دوره آموزشی برگزار می کند.

به این ترتیب معمولاً به مدت یکسال افراد زبان را یاد گرفته و در آزمون شرکت می کنند در صورت قبولی می توانند پذیرش گرفته و برای دریافت ویزای تحصیلی کشور استرالیا اقدام کنند.

سخن آخر

در پایان باید گفت که علت های دیگری هم هستند که باعث جذب دانشجو می شود. اما در این بخش سعی داشتیم تا مهم ترین علل را به شما توضیح دهیم. پس به خوبی هر علت را بررسی کنید و سپس بعد از انتخاب شهر و رشته برای پذیرش و ویزای تحصیلی درخواست خود را ارسال نمایید.

شرک مشاوران آرها لوگوی سفید

دفتر ایران

آدرس

تهران، شهرک غرب، خیابان ایران زمین، خیابان گلستان

تلفن

8888888

ایمیل

tehran@arhamigration.com

برای اطلاع از آخرین اخبار

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Australia Office

Address

Level 3, 97 Pirie Street, Adelaide, SA 5000

Phone

0061-423401537

Email

australia@arhamigration.com

به بالای صفحه بردن