دانشگاه ولونگونگ


University of Wollongong

دانشگاه ولونگونگ در لیست ده دانشگاه برتر استرالیا قرار دارد و در بین آخرین آمارها رتبه دهم را دارد و به منظور تحصیل در استرالیا یکی از گزینه های محبوب برای دانشجویان خارجی می باشد. اخذ ویزای تحصیلی اگرچه با مشکلات گوناگونی روبروست،  ولی نتایج مثبت آن در آینده ارزش زیادی به این کار می‌د‌هد.

این کشور از مهم ترین نقاط جهان برای تحصیل و آموزش شناخته می شود. از این رو همه ساله هزاران نفر درخواست دریافت ویزای تحصیلی استرالیا را دارند. به نوعی می توان گفت که در طی سال های گذشته دانشگاه های برتر استرالیا عمکرد قابل قبولی در سطح جهانی داشته اند. در نتیجه استقبال بی نظیری دارند.

اعزام دانشجو و ترجمه مدارک

قبل از اعزام دانشجو به استرالیا از مهم ترین مرحله هایی که باید به آن توجه داشت، ترجمه مدارک است. برخی از افراد مدارکشان را ناشیانه ترجمه کرده و به دانشگاه مورد نظرشان ارسال می کنند. در صورتی که اشتباه ترین کار ممکن است زیرا برای دریافت ویزای دانشجویی استرالیا می بایست از ترجمه ناتی استفاده شود. چرا که ترجمه ناتی معتبرترین نوع ترجمه مدارک از نظر اداره مهاجرت استرالیا و مراکز آموزشی این کشور است.

معرفی دانشگاه ولونگونگ (UOW)

دانشگاه ولونگونگ در ایالت نیوساوت ولز ایجاد شده است. محل قرار گیری آن در 80 کیلومتری قسمت جنوبی شهر سیدنی و در شهر ساحلی Wollongong می باشد. یکی از بزرگترین دانشگاه های استرالیا است که بیش از 32000 دانشجو دارد که تقریباً نیمی از آنها دانشجویان بین المللی هستند. در صورتی که بتوانید از دانشگاه پذیرش بگیرید، قادر هستید تا برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا اقدام کنید.

ولونگونگ یکی از دانشگاه های دولتی است که در آمارها نیز جز دانشگاه هایی بوده که بالاترین میزان رضایت دانشجویان را به همراه داشته است بنابراین برای کسانی که ایالت نیو ساوت ولز را برای تحصیل انتخاب کرده اند، از بهترین گزینه ها برای تحصیل در استرالیا است.

دانشگاه ولونگونگ استرالیا

آشنایی با تاریخچه دانشگاه Wollongong 

در سال 1951 قسمتی از دانشگاه فناوری نیوساوت ولز در شهر ولونگونگ تأسیس شد. و در سال 1975 آن را به عنوان یک دانشگاه مستقل اعلام کرد. از آن سال به بعد دانشگاه گسترش یافت و دانشجویان بیشتری را ثبت نام کرد. در طی دوره های گذشته این دانشگاه با مراکز آموزشی مختلفی ادغام شده تا به شکل امروزی درآمده است.

در سال 1993 Wollongong Dubai در امارات متحده عربی و در شهر دبی تأسیس شده که پردیس خارج از کشور این دانشگاه به حساب می آید. در سال 2000 پردیس Shoalhaven در شهر Nowra در ساحل جنوبی ایالت نیو ساوت ولز شروع به کار کرد.

آشنایی با پردیس های دانشگاهی

دانشگاه ولونگونگ یکی از دانشگاه های بزرگ استرالیا است که پردیس های متعددی را به وجود آورده. از آنجایی که یکی از  مکان های خوب  برای دانشجویان خارجی است در این بخش قصد داریم تا شما را با پردیس های یکی از بهترین دانشگاه های استرالیا آشنا می کنیم.

پردیس Wollongong

اصلی ترین پردیس دانشگاه، Wollongong نام دارد. مجموعه آن در سه کیلومتری مرکز شهر ولونگونگ قرار گرفته است. در مجموعه آن اقامتگاه های دانشجویی برای اسکان نیز موجود می باشد. 15 فضای در محوطه پردیس وجود دارد که سه فضا چمن و دو ساختمان دانشگاهی دارد. فروشگاه، رستوران و سایر امکانات رفاهی در دل این فضا جای گرفته است.

پردیس سیدنی ( لیورپول)

این پردیس در سال 2016 در جنوب غربی شهر سیدنی تأسیس شده و به تازگی فعالیت خود را شروع کرده است. پردیس سیدنی امکانات آموزشی و رفاهی مناسبی دارد و دسترسی آن به وسایل حمل و نقل عمومی به خوبی ایجاده شده است.

پردیس دانشگاه Wollongong

پردیس نوآوری (ic)

پردیس نوآوری هم در شهر Wollongong بوده و با پشتیبانی دولت فدرال رشد کرده است. این مرکز برای رابطه ای بین مراکز تحقیقاتی و تجاری ایجاد شده است.

پردیس های منطقه ای

در سال 1993 اولین پردیس منطقه دانشگاه در Shoalhaven تأسیس شد. سپس این دانشگاه های منطقه ای گسترش پیدا کرد به طوری که مردم نیازی به تحصیل در خارج از شهر و ایالت خود را نداشته باشند. اسامی این پردیس ها عبارتند از:

 • Batemans Bay
 • Bega
 • Shoalhaven (Nowra)
 • Southern Highlands (Moss Vale)

معرفی پردیس های بین المللی

دانشگاه UOW (نام مخفف دانشگاه)  در چند کشور پردیس هایی را به منظور آموزش آسان به وجود آورده است. این دانشگاه ها در کشورهای امارات، چین، سنگاپور، مالزی و هنگ کنگ بنا شده است. به علاوه موسسات آموزشی زیادی را هم در بسیاری از کشورها ایجاده کرده که فرصتی برای تبادل و آموزش است. پردیس های خارجی به در این بخش معرفی شده اند.

 • دانشگاه عادی چین مرکزی (CCNU)
 • دانشگاه مالزی (KDU)
 • کالج هنگ کنگ (UOW)
 • دانشگاه Wollongong در دبی

بررسی مقاطع دانشگاهی

ساختار دانشگاهی UOW به گونه ای است که دانشجویان در خارج از کشور هم می توانند در پردیس های بین المللی آموزش ببینند. از این رو مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه موجود می باشد.

در کنار این مقاطع یک دوره تحصیلی دوگانه نیز وجود دارد، این دوره به شما اجازه می دهد که در دو حوزه آموزشی تحصیل کنید. البته ورود به این مقطع بعد از کارشناسی می باشد که  برای تحصیلات تکمیلی این امکان را به دانشجویان می دهد. به طور مثال با ورود به تحصیلات دوگانه می توان همزمان در رشته روابط عمومی و بازاریابی تحصیل کرد.

دانشکده‌های دانشگاه ولونگونگ

معرفی دانشکده های دانشگاه Wollongong 

دانشگاه UOW در مجموع پنج دانشکده دارد که هر کدام زیرمجموعه های مرتبط با خود را تأسیس کرده اند. از آنجایی که در اصل این دانشگاه از مرکز فناوری نیو ساوت ولز شکل گرفته است، به همین دلیل عمده رشته ها در زمینه مهندسی هستند. دانشکده ها و زیرشاخه آن ها به شرح زیر است.

دانشکده تجارت

 • دانشکده حسابداری ، اقتصاد و دارایی
 • دانشکده مدیریت ، عملیات و بازاریابی
 • دانشکده تجارت سیدنی
 • دانشکده تحقیقات خدمات بهداشتی استرالیا
 • دانشکده تسهیلات زیرساختی SMART

دانشکده مهندسی و علوم اطلاعات

 • دانشکده مهندسی عمران ، معدن و محیط زیست
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده مهندسی مکانیک ، مواد ، مکاترونیک و زیست پزشکی
 • دانشکده محاسبات و فناوری اطلاعات
 • دانشکده مهندسی برق ، کامپیوتر و مخابرات
 • دانشکده ریاضیات و آمار کاربردی
 • مرکز تحقیقات فولاد استرالیا
 • مرکز تحقیقات ساختمانهای پایدار

دانشکده حقوق ، علوم انسانی و هنرها

 • دانشکده هنر ، انگلیسی و رسانه
 • دانشکده علوم انسانی و تحقیق اجتماعی
 • دانشکده حقوق

دانشکده علوم ، پزشکی و بهداشت

 • دانشکده علوم زیستی
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده علوم زمین و محیط زیست
 • مدرسه پزشکی
 • دانشکده پرستاری
 • موسسه تحقیقات پزشکی و بهداشتی ایلاوارا

دانشکده علوم اجتماعی

 • دانشکده آموزش
 • دانشکده جغرافیا و جوامع پایدار
 • دانشکده بهداشت و جامعه
 • دانشکده روانشناسی
 • تحقیقات اولیه

دانشجویان بین المللی دانشگاه ولونگونگ

بررسی ثبت نام دانشجویان بین المللی

دانشگاه ولونگونگ را هرگز فراموش می کنید، این دانشگاه با شعبه های بین المللی که ایجاد کرده یک فرصت تحصیلی مناسب برای دانشجویان خارجی است. اگر قصد دارید تا برای دریافت ویزای دانشجویی استرالیا اقدام کنید، با روش ثبت نام آن آشنا شوید.

اولین نکته برای پذیرش گرفتن از دانشگاه این است که گواهینامه پایان تحصیل و مدرک زبان انگلیسی داشته باشید. این مدارک به همراه مدرک شناسایی که ترجمه ناتی شده است، باید با فرم درخواست آنلاین به دانشگاه ارسال شوند. نکته جالب این که درخواست آنلاین هزینه ای برای شما نخواهد داشت.

در صورت قبولی نامه آن به شما ایمیل می شود و می توانید برای ویزا اقدام کنید. کسانی که در خاورمیانه زندگی می کنند گزینه تحصیل در پردیس دبی را دارند. افراد که در شرق آسیا هستند نیز می توانند برای تحصیل در پردیس های مالزی، چین، هنگ کنگ و سنگاپور درخواست دهند.

دوره های آموزش آنلاین

همچنین باید گفت که می توان برای تحصیل در دوره های آنلاین هم ثبت نام کرد که این امکان دردسرهای اخذ ویزای تحصیلی را نخواهد داشت. البته باید عنوان کرد که برخی از دوره های آموزشی را نمی توان به صورت آنلاین ثبت نام کرد، که رشته های پزشکی جز این موارد است.

تأثیر ATAR  در پذیرش

نمره ATAR  تأثیر زیادی در پذیرش از دانشگاه دارد. این گزینه برای کسانی است که سال ها قبل ویزای دانش آموزی استرالیا را دریافت کرده و در مدارس این کشور تحصیل کرده اند. تا سال دوازدهم عملکرد تحصیلی آن ها ارزیابی شده و نمره ATAR  آن ها محاسبه می شود.

البته باید گفت که می توانید نمرات سال های آخر خود را نیز معادل سازی کرده و امتیازتان را به دست آورید. این نمره طبق معیارها و قوانین این دانشگاه بررسی می شود و در صورتی که حداقل نمره ATAR  را کسب کنید می توانید در اینجا تحصیلتان را شروع کنید. معمولاً حداقل نمره باید از 70 شروع شود.

امکانات دانشگاه ولونگونگ

شهریه و هزینه های دانشگاهی

شهریه های دانشگاه به صورت ترمی پرداخت می شود و نرخ آن بر اساس تعداد واحدهای درسی محاسبه می گردد. دانشجویان خارجی باید ابتدا مبلغ اولیه را پرداخت نموده و مبلغ نهایی را تا فرصت تعیین شده تسویه نمایند. نکته مهمی که باید در خصوص شهریه بدانید این است که درصورتی که در طی تحصیل در دانشگاه ویزای شما تغییر کند این موضوع در مبلغ شهریه شما تأثیرگذار بوده و ممکن است کمتر شود.

برای دانشجویانی که قادر نیستند شهریه خود را یکجا بپردازند، شرایط اقساط را در نظر گرفته اند. برای این کار نیز باید در مدت زمان مشخصی فرم درخواست اقساط شهریه را ارسال کنید. در کنار شهریه باید در مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی، هزینه بیمه را نیز پرداخت کنید.

هزینه زندگی

علاوه بر پرداخت شهریه، درصورتی که مسکن مشخصی نداشته باشید، می توانید از امکانات اقامتگاه های دانشجویی استفاده کنید. این مورد هزینه کمتری از خانه های شخصی خواهد داشت. علاوه بر آن هزینه های حمل و نقل و خوراک و پوشاک نیز به آن اضافه می شود.

شرک مشاوران آرها لوگوی سفید

دفتر ایران

آدرس

تهران، شهرک غرب، خیابان ایران زمین، خیابان گلستان

تلفن

8888888

ایمیل

tehran@arhamigration.com

برای اطلاع از آخرین اخبار

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Australia Office

Address

Level 3, 97 Pirie Street, Adelaide, SA 5000

Phone

0061-423401537

Email

australia@arhamigration.com

به بالای صفحه بردن