دانشگاه فناوری سیدنی (UTS)


دانشگاه فناوری سیدنی

دانشگاه فناوری سیدنی برای تحصیل در استرالیا یکی از بهترین گزینه ها می باشد. در بین آمارهای جهانی رتبه خوبی داشته و از برترین دانشگاه های استرالیا است. اخذ ویزای تحصیلی نیازمند این می باشد که شناخت دقیقی از شرایط این کشور داشته باشید. به این ترتیب می توان در یک دانشگاه برتر تحصیل کرد.

مراکز علمی آموزشی بسیاری در استرالیا وجود دارد. بسیاری از آنها مستقیماً تحت نظارت ارگان های دولتی هستند و برخی دیگر نیز به صورت کاملاً مستقل اداره می شوند. البته که تمامی دانشگاه های برتر استرالیا همواره در رقابت با یکدیگر امکانات و شرایط خود را به روز رسانی می کنند. از این رو دانشجویان در محیط هایی با کیفیت بالا، تحصیل خواهند کرد.

اعزام دانشجو به استرالیا

سالانه افراد زیادی برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا اقدام می کنند. این موضوع نشان دهنده این است که استرالیا همواره از نظر آموزشی مورد توجه کشورهای زیادی از جمله آمریکا و کانادا بوده است. بنابراین درصورتی که قصد دارید تا در مقاطع مختلف دانشگاهی مهاجرت کرده و تحصیل خود را در کشور دیگری ادامه دهید، استرالیا یکی از گزینه های فوق العاده به شمار می رود.

شرکت مشاورین آرها در نظر دارد تا در این راستا یکی از بهترین دانشگاه های استرالیا را به طور کامل به شما معرفی کند. در این باره ذکر این نکته الزامی است که  برای پذیرش از بهترین دانشگاه های استرالیا، باید مدارک به روش ترجمه ناتی ترجمه شده و به دانشگاه ها ارسال شود.

University of Technology Sydney

معرفی دانشگاه فناوری سیدنی (UTS)

دانشگاه فناوری در شهر سیدنی قرار دارد. در حال حاضر یکی از مدرن ترین دانشگاه های این کشور است. این مجموعه به طور رسمی در سال 1988 تأسیس شده است. اما در اصل از دانشگاه مکانیک سیدنی که از قدیمی ترین دانشگاه های مهندسی در استرالیا بوده، نشأت گرفته است. مکانیک سیدنی در سال 1833 تأسیس می شود.

پس از آن در طی سالیانی که گذشته، توسط مسئولین ایالت نیو ساوت ولز تصمیمات مختلفی برای ساخت یک مرکز فناوری گرفته شده و این دانشگاه نیز به طبع دستخوش تغییرات زیادی می شود. سپس بعد از سال ها در سال 1987 دستور تأسیس مرکز فناوری صادر شده و دانشگاه UTS  مجدد با عنوان مذکور افتتاح شده و شروع به کار می کند.

بررسی ساختار دانشگاهی

دانشگاه NSWIT  در سال 1987 به فعالیت خود پایان داد و پس از بازسازی این مرکز به دانشگاه فناوری سیدنی تبدیل شد. به این ترتیب این مرکز آموزشی به سرعت شروع به گسترش کرد و دانشکده های مختلفی در آن ایجاد شد. سپس محل قبلی دانشگاه بسته و به محل جدید نقل مکان کرد.

در حال حاضر پردیس دانشگاه در قسمت جنوبی از منطقه تجاری شهر سیدنی جای گرفته و همین موضوع نیز تأثیر بسیاری بر ماهیت و عملکرد دانشگاه داشته است. با توجه به این توضیحات می توان دریافت که اگرچه در خصوص یک دانشگاه مدرن و جوان صحبت می کنیم، اما در اصل یک دانشگاه تلفیقی با دانشگاه های تکنولوژی قدیمی در ایالت نیوساوت ولز است.

معرفی پردیس دانشگاهی

پردیس دانشگاهی UTS  یک مجموعه بسیار بزرگ در قلب شهر سیدنی می باشد. این مجموعه چندین ساختمان آموزشی و اداری تشکیل شده است و در کنار آن اقامتگاه ها، مراکز تفریحی، رستوران ها، کتابخانه و سایر بخش آموزشی و فرهنگی  دیگر وجود دارد. Broadway بخش اصلی محوطه دانشگاه است.

به طور کلی سیزده سایت در داخل پردیس قرار دارد که در مجموع 64 ساختمان در دل آن قرار گرفته است. دوازده ساختمان معروف آن با کاربری آموزشی  و اداری مورد استفاده است که در این بخش به آن ها می پردازیم.

معرفی دانشگاه فناوری سیدنی

ساختمان شماره 1

این ساختمان نقطه عطف بخش Broadway است. بخش اداری دانشگاه در آن جا قرار دارد. سالن بزرگی که جشن فارغ التحصیلی در آن برگزار می شود، در این ساختمان تعبیه شده است.

ساختمان شماره 2

جدیدترین ساختمان در مرکز دانشگاهی فناوری است. دانشکده حقوق در ساختمان مربوطه است. سه کلاس درس بزرگ، یک فورد کورت و همچنین کتابخانه و مطالعه از بخش های دیگر آن است.

ساختمان شماره 3

در این قسمت استودیو های صدا، موسیقی، هنرهای رسانه ای، فیلم سازی و روزنامه نگاری وجود دارد. و دانشکده هنر و علوم اجتماعی در آن می باشد و این بنا محوطه "براد وی" و در گوشه خیابان هریس است. از این رو بسیار مشهور می باشد.

ساختمان شماره 4

در امتداد خیابان هریس و توماس بنا شده است. آزمایشگاه ها و فضاهای آموزشی متعددی را دارا می باشد. در اصل یک ساختمان غیر درسی و مرکز تحقیقاتی است. سایر امکانات و بخش های آموزشی را شامل می شود.

ساختمان شماره 5

ساختمان شماره پنج در بخش "های مارکت" از محوطه پردیس دانشگاهی قرار گرفته است. ساختمان قدیمی بوده که با برج ناقوس قدیمی آن مشهور شده و در گذشته محل قرار گیری دانشگاه حقوق بوده است.

ساختمان شماره 6

به ساختمان پیتر جانسون معروف است. دانشکده طراحی و معماری در خیابان هریس و در این ساختمان می باشد. شامل غذاخوری، حیاط و کارگاه های آموزشی است.

ساختمان شماره 7

ساختمان ویکی سارا می باشد. به طور یک پارچه به ساختمان چهارم وصل می شود. دانشکده علوم در آن جا قرار دارد. آزمایشگاه شبیه سازی صحنه جنایت و صحنه های تئاتر در آن جا است.

ساختمان شماره 8

ساختمان دکتر Chau Chak Wing است. این ساختمان توسط معمار مشهور" فرانک گری" ساخته شده است و به جهت فرم بنا بسیار مشهور می باشد. دانشکده تجارت در آن جا است. به جهت ساختار معماری آن کلاس های درس، بیضی شکل می باشد.

تحصیل در دانشگاه فناوری سیدنی

ساختمان شماره 10

ساختمان قدیمی فایر فاکس است. دانشکده بهداشت در این ساختمان جای گرفته است. بعد از مرمت و بازسازی، برنده جایزه سال 2000 شده بود. یک مرکز دهلیز شش ضلعی نیز در داخل بنا ساخته شده است.

ساختمان شماره 11

ساختمان فناوری اطلاعات در "براد وی" این ساختمان است. نمای آن از صفحه آلومینیومی ساخته شده و معماری آن بسیار شناخته شده و معروف است. مجموعه ای بزرگ از فضاهای آموزشی و پژوهشی است.

ساختمان شماره 15

منطقه نگهداری حیوانات است. یک مرکز نوآوری بوده و محل تولید انیمیشن و فیلم های جدید می باشد.

ساختمان شماره 20

محل جدید دانشگاه  تحصیلات تکمیلی است. مجموعه متشکل از فضای های آموزشی و مشاوره ای بوده است.

معرفی دانشکده ها

UTS  شامل نه دانشکده است که در مجموعه به 25 مدرسه تقسیم می شود. اسامی دانشکده ها به شرح زیر است.

 • دانشکده هنر و علوم اجتماعی
 • دانشکده تجارت
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده طراحی ، معماری و ساختمان
 • دانشکده مهندسی و فناوری اطلاعات
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی بهداشت
 • دانشکده بهداشت
 • دانشکده علوم
 • دانشکده نوآوری فرا رشته ای

بررسی مقاطع تحصیلی دانشگاه UTS

اگرچه  سه دهه بیشتر از فعالیت این دانشگاه تحت عنوان دانشگاه فناوری در ایالت نیو ساوت ولز نمی گذرد. با این حال در بین ده دانشگاه برتر استرالیا قرار گرفته است. یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل دانشجویان بین المللی می باشد.

در این دانشگاه می توانید در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید. به این ترتیب در برای هر دوره آموزشی،  می توانید برای پذیرش از این مرکز آموزشی اقدام کنید. دریافت ویزای تحصیلی استرالیا در مرحله بعدی قرار دارد.

ساختمان دانشگاه فناوری سیدنی

بررسی ثبت نام دانشجویان بین المللی

مراحل پذیرش از دانشگاه برای دانشجویان به طور کامل توضیح داده شده است. بر اساس سیاست های دانشگاه ابتدا دانشجویان خارجی باید دوره ای که می خواهند آموزش ببینند را در بین دوره های برگزاری دانشگاه انتخاب کنند. در مرحله بعدی می بایست درخواست خود را تکمیل کرده و به دانشگاه بفرستند.

به این ترتیب باید تمامی مدارک ترجمه ناتی شده و مهر نانتی بر روی آن درج گردد تا بعدها در خصوص ترجمه مدرک، ایرادی از سوی ارگان های آموزشی گرفته نشود. مدارکی که دانشگاه نیاز دارد از سوی مسئولین اعلام می شود و باید مدارک زبان نیز در کنار آن فرستاده شود. مرحله بعدی پرداخت هزینه های ثبت نام و درخواست پذیرش است.

در صورتی که مدارک مورد تأیید باشد نامه دعوت نامه برای دانشجویان خارجی ارسال خواهد شد. از زمانی که مدارک خود را ارسال می کنید چهار تا شش هفته طول می کشد تا از سوی دانشگاه نامه قبولی را دریافت کنید. بعد از دریافت پذیرش می بایست نامه قبولی پیشنهاد را به دانشگاه بفرستید و سپس برای دریافت ویزای دانشجویی استرالیا اقدام کنید.

بررسی بورسیه های تحصیلی دانشگاه فناوری سیدنی

دانشگاه فناوری در سیدنی برای بسیاری از دانشجویان داخلی و خارجی سالانه بورسیه های تحصیلی زیادی را ارائه می کند. علاوه بر این سازمان های بین المللی و بشردوستانه نیز بورسیه هایی را برای تحصیل در دانشگاه UTS  به دانشجویان می دهد. بورس ها بر اساس شایستگی علمی و همچنین نیاز مالی به دانشجویان اعطا می شود.

یکی دیگر از انواع بورسیه ها مربوط به کمک هزینه های آموزشی است که بیشتر در دانشکده تحصیلات تکمیلی و برای مقاطع بالاتر از کارشناسی ارائه می شود.

دانشجویان بین المللی دانشگاه فناوری سیدنی

بررسی کمک مالی

در بخش بورسیه های آموزشی و مالی در دانشگاه، برای برخی از دانشجویان دوره های متفاوتی را برگزار می کنند و دانشجویان واجد شرایط را بورسیه شده و در دوره های شرکت می کنند. اجرای این طرح باعث ارتقای فضای دانشگاهی و کیفیت آموزشی می شوند.

دوره هایی که برگزار می شود شامل موارد زیر می باشد.

 • برگزاری مدارس تابستانی و زمستانی در دانشگاه های دیگر
 • برگزاری برنامه های یادگیری تجربی
 • دوره های کارآموزی بین المللی

همچنین برای شرکت در دوره های آموزشی، به دانشجویان وام و کمک هزینه سفر و شرکت در دوره های مورد نظر اختصاص داده می شود.

بررسی شهریه های دانشگاه فناوری سیدنی

در بخش شهریه دانشگاه، محاسبه مبلغ آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر دانشجوی بین المللی باشید اینکه در چه رشته ای تحصیل می کنید، مبلغ شهریه شما را تعیین می کند. علاوه بر شهریه باید هزینه ای برای خدمات دانشجویی و امکانات دانشجویی را پرداخت کنید.

در این دانشگاه دانشجویان را بیمه می کنند و به این ترتیب دانشجویان خارجی و بومی در سفر نیز بیمه می شوند. همچنین امکانی برای دانشجویان فراهم می گردد تا بتوانند در دوره های آموزشی در خارج از کشور استرالیا شرکت کنند.

شرک مشاوران آرها لوگوی سفید

دفتر ایران

آدرس

تهران، شهرک غرب، خیابان ایران زمین، خیابان گلستان

تلفن

8888888

ایمیل

tehran@arhamigration.com

برای اطلاع از آخرین اخبار

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Australia Office

Address

Level 3, 97 Pirie Street, Adelaide, SA 5000

Phone

0061-423401537

Email

australia@arhamigration.com

به بالای صفحه بردن