دانشگاه های برتر استرالیا 2020، سکویی برای پرتاب


دانشگاه های برتر استرالیا در سال 2020

درصد بالایی از دانشگاه های استرالیا جزو برترین دانشگاه های جهان می باشند و همواره در تمامی رده بندی های جهانی نام دانشگاه های استرالیا به خوبی مشاهده می شود. تحصیل در استرالیا در مقاطع دانشگاهی زمانی برای شما میسر است که در مرحله اخذ ویزای دانشجویی استرالیا به نتیجه برسید، آنگاه شرایط تحصیل در این کشور برای شما فراهم خواهد شد.

اگر قصد ادامه تحصیل در استرالیا را دارید باید برای دریافت ویزای 500 اقدام کنید و پس از اخذ ویزای تحصیلی استرالیا در مدت زمانی که برای شما در نظر گرفته شده باید خودتان را به استرالیا رسانده و آماده تحصیل شوید. رعایت استاندارهای جهانی در دانشگاه های استرالیا و هزینه مناسب تر به نسبت سایر کشورها توجه اکثر دانشجویان جهان را به دانشگاه های استرالیا، معطوف کرده است.

ویژگی تحصیل در دانشگاه های استرالیا


کشور استرالیا همواره پذیرای دانشجویان سراسر جهان می باشد و برای آن ها امکانات ویژه ای را فراهم می کند. یکی از این امکانات بورس های دانشجویی هستند، در صورتی که شما موفق به دریافت بورسیه شوید بخش خیلی زیادی از هزینه ها برایتان کاهش پیدا می کند و می توانید به راحتی به تحصیل در استرالیا بپردازید.

همچنین نوع آموزش ها و مهارت هایی که در دانشگاه های استرالیا فرا گرفته می شود، متناسب با بازارکار جهانی است و بعد از تحصیل می توانید به سرعت جذب بازار کار استرالیا شوید و زندگی خود را در این کشور بنا کنید.

شناخت دانشگاه های استرالیا


قبل از اینکه برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا اقدام کنید، بهتر است که به خوبی دانشگاه های استرالیا به خصوص دانشگاه های برتر آن را بشناسید، تا با توجه به علاقمندی ها و سلایق خود رشته و دانشگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید. از این رو ما در این بحث سعی داریم تا برترین دانشگاه های استرالیا در سال 2020 را به شما معرفی کنیم. با شناخت این دانشگاه ها تصمیم گیری برایتان آسان تر خواهد شد.

شناخت دانشگاه های استرالیا

دانشگاه های برتر استرالیا در سال 2020


در حال حاضر 36 دانشگاه استرالیا در رده بندی برترین دانشگاه های جهان همچنان جایگاه خود را حفظ کرده‌اند و تا به امروز پیشرفت های چشمگیری را داشته اند. این رتبه بندی ها بر اساس اعتبار علمی هر دانشگاه، مقالات و تحقیقات صورت گرفته توسط هر دانشگاه و اعتبار اساتید آن بدست می آید.

در اینجا 10 دانشگاه برتر استرالیا را بررسی می کنیم.

1. دانشگاه ملی استرالیا (ANU)


دانشگاه ملی استرالیا (ANU)

دانشگاه ملی استرالیا برترین دانشگاه کشور استرالیا می باشد، که  امسال رتبه خوبی از نظر شهرت دانشگاه، دانشکده ها و دانشجویان بین المللی و سایر شاخص ها کسب کرده است و در تمامی رده بندی های جهانی همواره بین پنجاه دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد.

دانشگاه ملی استرالیا در کانبرا واقع شده است و پردیس اصلی آن در آکتون می باشد. اما پردیس های دیگری هم در ایالت نیوساوت ولز و ایالت های شمالی استرالیا دارد. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی در جهان شناخته می شود. از جمله موفقیت های این دانشگاه می توان به دریافت جوایز نوبل توسط فارغ التحصیلان آن اشاره کرد.

2. دانشگاه سیدنی


دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی دومین دانشگاه برتر استرالیا است که در جایگاه 40 در جهان قرار دارد. این دانشگاه در سال 1850میلادی در شهر سیدنی تأسیس شده است و در حال حاضر گسترده ترین رشته های تحصیلی را برای آموزش به دانشجویان ارائه می دهد.

بیش از 400 رشته تحصیلی در این دانشگاه وجود دارد که متناسب با نیاز های روز جوامع و اقتصاد طراحی شده است و تحصیل در این رشته ها فرصت های زیادی را در بازارکار برای دانشجویان فراهم می سازد.

3. دانشگاه ملبورن


دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن سومین دانشگاه برتر استرالیا می باشد که امسال در رده 41 جهان قرار گرفته است. این دانشگاه در شهر ملبورن قرار دارد. دانشگاه ملبورن در بخش دانشجویان بین المللی عملکرد خوبی داشته است به طوری که 42 درصد از جمعیت دانشجویان آن، بین المللی هستند. در این دانشگاه دانشجویان بیش از صد کشور جهان در حال تحصیل می باشند.

دانشگاه مبلورن در سال 1853 میلادی تأسیس شده است و در حال حاضر بیش از 8000 کارمند دانشگاهی در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند. شیوه آموزش در این دانشگاه به صورت عملی و تجربی می باشد که باعث بالا رفتن مهارت های هر فرد در رشته تخصصی اش می شود.

4. دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW)


دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW)

این دانشگاه چهارمین دانشگاه استرالیا است و در رده بندی جهانی در رده 44 قرار دارد. این دانشگاه در سال 1949 میلادی تأسیس شده است و پردیس اصلی آن در کنزینگتون قرار دارد. دانشگاه نیو ساوت ولز 9 دانشکده دارد که دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند.

این دانشگاه بالاترین میانگین را در ATAR دارد و بیش از همه، به دانشجویان برتری که دارد شناخته می شود.

5. دانشگاه کوئینزلند (UQ)


دانشگاه کوئینزلند (UQ)

دانشگاه کوئینزلند پنجمین دانشگاه برتر استرالیا می باشد که در رده 46 جهانی قرار دارد. این دانشگاه در سال 1909 میلادی تأسیس شده است و در بریزبین مرکز ایالت کوئینزلند قرار گرفته است. بیش از یک قرن از فعالیت این دانشگاه می گذرد و همیشه در رده برترین دانشگاه های جهان جایگاه ویژه ای داشته است.

بیش از 53000 دانشجو دارد که در سه پردیس دانشگاهی آن مشغول به تحصیل می باشند.

6. دانشگاه موناش


دانشگاه موناش

این دانشگاه ششمین دانشگاه برتر استرالیا می باشد. دانشگاه موناش در سال 1958 ساخته شده است و در ملبورن استرالیا قرار دارد. نام این دانشگاه برگرفته از نام یکی از ژنرال های برجسته جنگ جهانی اول به نام جان موناش می باشد.

بنای اصلی این دانشگاه در ملبورن قرار دارد و پنج دانشگاه در ایالت ویکتوریا دارد. به علاوه اینکه دو دانشگاه آن در کشور آفریقای جنوبی و مالزی قرار گرفته است، که امکان تحصیل برای دانشجویان در این دانشگاه را میسر می کند. به همین دلیل  این دانشگاه بزرگترین دانشگاه استرالیا می باشد.

7. دانشگاه وسترن استرالیا (UWA)


دانشگاه وسترن استرالیا (UWA)

این دانشگاه در رده بندی ها هفتمین دانشگاه برتر استرالیا است و همچنین اولین دانشگاه از بین هفت دانشگاهی است که در استرالیا در لیست 100 دانشگاه برتر جهان نام آن دیده شده است. دانشگاه وسترن، یک دانشگاه تحقیقاتی است که پردیس اصلی آن در شهر پرت قرار گرفته است.

همچنین پردیس این دانشگاه در آلبانی نیز وجود دارد. افراد تأثیرگذار زیادی از جمله باب هاوک نخست وزیر، چندین قاضی دیوان عالی استرالیا، فرماندار و...از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

8. دانشگاه آدلاید


دانشگاه آدلاید

دانشگاه آدلاید هشتمین دانشگاه برتر استرالیا است. این دانشگاه در سال 1874 تأسیس شده است و سومین دانشگاه قدیمی استرالیا می باشد. این دانشگاه در شهر آدلاید در استرالیا جنوبی قرار گرفته است. پردیس اصلی این دانشگاه در تِرِس شمالی که در مرکز شهر آدلاید است، قرار گرفته است و در مجاورت گالری هنری، موزه و کتابخانه استرالیا جنوبی می باشد.

این دانشگاه پردیس های دیگری در ملبورن و ویکتوریا نیز دارد. دانشگاه آدلاید پنج دانشکده دارد که رشته های مختلف دانشگاهی در آن تدریس می شود.

9. دانشگاه فناوری سیدنی (UTS)


دانشگاه فناوری سیدنی (UTS)

این دانشگاه در سال 1988 تأسیس شده است و از جوان ترین دانشگاه های کشور استرالیا می باشد که توانسته رتبه نهم را بین دانشگاه های برتر استرالیا کسب کند. این دانشگاه در قسمت تجاری شهر سیدنی واقع شده است. همان طور که از اسم دانشگاه پیداست، تمرکز اصلی آن به آموزش تکنولوژی و فناوری های نوین است.

در این دانشگاه رشته های تحصیلی که تدریس می شوند مطابق با نیاز بازار کار می باشد و دانشگاه فناوری سیدنی یک مکان بسیار خوب برای تحقیقات علمی است. کیفیت کلاس های درس مطابق با بالاترین استاندارهای جهانی می باشد. همچنین این دانشگاه به تدریس به شیوه نوین و تجربه کلاس های آنلاین معروف است.

10. دانشگاه ولونگونگ


دانشگاه ولونگونگ

دانشگاه ولونگونگ به عنوان دهمین دانشگاه برتر استرالیا شناخته می شود. این دانشگاه در شهر ساحلی ولونگونگ، در قسمت جنوبی سیدنی واقع شده است. در سال 1975 این دانشگاه با کمک مردم بومی آن منطقه ساخته شده است، و از آن زمان تبدیل به یک مرکز مهم برای تحقیقات عمومی به شمار می آید.

این دانشگاه بیش از 6000 دانشجوی بین المللی در هر سال دارد. دانشگاه ولونگونگ پنج دانشکده دارد که عبارت‌اند از: دانشکده کسب و کار، دانشکده مهندسی و علوم اطلاعات، دانشکده حقوق علوم انسانی و هنر، دانشکده پزشکی و بهداشت و دانشکده علوم اجتماعی.

نتیجه گیری نهایی


همانطور که مشاهده کردید 10 دانشگاه برتر استرالیا همگی در لیست برترین دانشگاه های برتر جهان رتبه های خوبی را به دست آورده اند. این دانشگاه ها در اکثر ایالت های استرالیا به صورت پراکنده وجود دارند و حتی برخی از آنها، پردیس هایی در خارج از کشور استرالیا در دیگر قاره ها، تأسیس کرده اند.

ویژگی های مثبت دانشگاه های استرالیا باعث شده تا خیلی از دانشجویان قصد تحصیل در استرالیا را داشته باشند. از این رو شما نیز با دریافت ویزای تحصیلی استرالیا می توانید در این راه قدم برداشته و تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه های برتر جهان به اتمام برسانید.

منبع: topuniversities

شرک مشاوران آرها لوگوی سفید

دفتر ایران

آدرس

تهران، شهرک غرب، خیابان ایران زمین، خیابان گلستان

تلفن

8888888

ایمیل

tehran@arhamigration.com

برای اطلاع از آخرین اخبار

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Australia Office

Address

Level 3, 97 Pirie Street, Adelaide, SA 5000

Phone

0061-423401537

Email

australia@arhamigration.com

به بالای صفحه بردن