مدرسه Presbyterian Ladies College


مدرسه Presbyterian Ladies College

Presbyterian Ladies' College یک مدرسه دخترانه در کشور استرالیا است. در میان رتبه بندی مراکز آموزشی، جزء برترین مدارس استرالیا است. اخذ ویزای تحصیلی راهی برای ادامه زندگی و مهاجرت به کشورهای دیگر است. طبیعتاً هر کشور و منطقه ای قوانین خاصی برای اخذ ویزای دانش آموزی دارد. در این کشور نیز به منظور اعزام دانش آموز به استرالیا، شرایط و ضوابطی وجود دارد که باید حتماً از آن مطلع بود.

مشاورین شرکت آرها با تمرکز بر موضوع اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا، با توجه به شرایط هر دانش آموز، ایالت و مدرسه های مناسب را برای آن ها ارزیابی کرده و پذیرش را آسان خواهند کرد. معرفی  بهترین مدارس استرالیا، به دانش آموزان و خانواده آن ها کمک خواهد کرد که تصمیمی درست برای آینده تحصیلی فرزندانشان داشته باشند.

بررسی نقش مهم مدارک تحصیلی

اگر به دنبال دریافت ویزای تحصیلی استرالیا هستید، باید بدانید که مدارک آموزشی نقش مهمی را در این پروسه ایفا می کنند. مدارک شناسایی و تحصیلی شما باید به درستی گردآوری شده و ترجمه شوند. ترجمه ناتی راهکاری است که برای اخذ پذیرش از دانشگاه باید حتماً انجام دهید.

ترجمه ناتی یک روش معتبر ترجمه برای تمامی مدارک است. زیرا نحوه کار مترجمان ناتی مورد تأیید ارگان های آموزشی و اداره مهاجرت استرالیا می باشد. بنابراین توصیه اکید ما این است که در راه اخذ ویزای دانش آموزی برای آنکه به مشکل برنخورید حتماً از خدمات مشاورین مجرب استفاده کنید.

آشنایی با مدرسه Presbyterian Ladies' College

این مدرسه یک کالج دخترانه می باشد که در حومه غربی شهر پرت و در ایالت استرالیای غربی واقع شده است. مدرسه خانم های Presbyterian به مدرسه plc  معروف است. در واقع یک کالج شبانه روزی برای دختران می باشد. خانواده هایی که تمایل دارند تا فرزندان خود را در کلاس های شبانه روزی ثبت نام کنند، اگر در ایالت استرالیای غربی هستند،  این مدرسه یک پیشنهاد مناسب است.

نحوه شکل گیری مدرسه PLC

در سال 1915 توسط مردان مسیحی (پروتستان) که از اهمیت تحصیل برای زنان مطلع بودند این مدرسه تأسیس شد. در ابتدا محل اصلی مدرسه در شمال شهر پرت بوده که دو سال بعد در سال 1917 به محل فعلی آن نقل مکان کرد. محلی که تقریبا هشت هکتار مساحت آن است.

تا چند سال اول به صورت روزانه نیز فعالیت می کرد که بعد از آن تمرکز اصلی  بر روی مدرسه شبانه روزی و برنامه های آن بود. از زمان تأسیس  تا به امروز زنان بسیار قدرتمندی را این مجموعه پرورش داده است و یکی از تأثیرگذارترین مدارس در استرالیا می باشد.

آشنایی با ساختار و رویکردهای مدرسه PLC

Plc  یک فرصت مناسب تحصیل برای دانش آموزان دختر است. در این مکان با شناسایی استعدادهای دختران و ویژگی های مثبت هر دانش آموز، برنامه های پرورشی برای آن ها در نظر می گیرند. همچنین مدرسه امکانی را فراهم کرده است تا دانش آموزان دختر بتوانند در مسابقات مختلف شرکت کرده و از جنبه های متفاوتی به چالش کشیده شوند.

رویکرد اصلی مدرسه Presbyterian ارائه برنامه های فردی است. به طوری که دختران به صورت تک به تک مورد ارزیابی قرار می گیرند و با توجه به شرایط هر کدام از آنها،  برنامه تحصیلی و سرگرمی برایشان، طرح ریزی و اجرا می شود. در صورتی که دانش آموزی در برخی از زمینه های تحصیلی و یا زمینه های غیر تحصیلی مستعد باشد، برنامه های جداگانه ای برای او در نظر گرفته می شود،  تا تمرکز بیشتری بر توانایی منحصر به فرد دانش آموزان داشته باشند.

آشنایی با تورهای دانش آموزی

در مدرسه PLC هر ساله تورهای فوق برنامه برای دانش آموزان برگزار می کنند که فرصت مناسبی برای تقویت توانایی های آنان می باشد. این تورهای تفریحی که به صورت دوره های آموزشی برگزار می شوند، تنوع موضوعی گسترده ای دارد و در این بخش به آن ها اشاره می کنیم.

لباس فرم مدرسه Presbyterian Ladies College

تورهای خدماتی

در این برنامه دانش آموزان در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی شرکت می کنند و بر زندگی افرادی که در استرالیا یا دیگر کشورها به کمک نیاز دارند، تأثیرات مثبتی می گذارند. آن به این ترتیب درک بهتری از جامعه و انسان ها به دست می آورند.

تورهای آموزش زبان

در سال های یازدهم و دوازدهم برای دانش آموزان تور آموزش زبان گذاشته می شود تا به این ترتیب فرصتی را پیدا کرده و زبان هایی به غیر از زبان مادری خود را فرا بگیرند.

تورهای ورزشی

دانش آموزان مستعد در زمینه های ورزشی در این تورها شرکت می کند. این دوره به صورت سفر به مناطق مختلف برای کسب آمادگی بیشتر است و دانش آموزان در تور ورزشی با تیم های ملی استرالیا و تیم های بین المللی مسابقه می دهند.

معرفی مقاطع تحصیلی مدرسه Presbyterian Ladies' College

سیستم آموزشی این مدرسه به گونه ای است که از مقطع ابتدایی و قبل از مدرسه تا پایان دوره مدرسه، دانش آموزان دختر می توانند به تحصیل بپردازند. در واقع می توان گفت یک مرکز آموزشی مستقل و مناسب برای تمامی خانواده هایی است که تصمیم دارند، دانش آموز خود را به شبانه روزی بفرستند. مقاطع تحصیلی به شرح زیر است.

مقطع پیش دبستانی

در این مقطع کودکان دختر و پسر سه الی چهار ساله می توانند ثبت نام کنند. این دوره بسیار حساس می باشد زیرا اصلی ترین سن شکل گیری شخصیت هر کودک است. بنابراین در مجموعه پیش دبستانی تلاش می کنند تا با کودکان با احترام رفتار کرده و پاسخگوی ذهن کاوش گر آن ها باشند.

بعد از این دوره به مدت دو سال دانش آموزان، آموزش های ابتدایی را طی می کنند که اصول اولیه تحصیل را فرا می گیرند. در کنار برنامه های درسی، فوق برنامه هایی همچون موسیقی، رقص و هنرهای نمایشی نیز برای دانش آموزان تهیه کرده اند.

امکانات مدرسه Presbyterian Ladies College

مقطع ابتدایی

ابتدایی در واقع ادامه پیش دبستان است. از سال سوم و ششم ادامه تحصیل می دهند. برنامه های آموزشی علمی سختگیرانه و منظم باعث شده تا بین مدارس این ایالت، یکی از بهترین مراکز آموزشی برای مقطع ابتدایی باشد. در سال ششم دانش آموزان با توجه به آنچه که فراگرفته اند، نمایشگاهی را برگزار خواهند کرد.

مدرسه ارشد

مدرسه ارشد به سه بخش تقسیم می شود که دانش آموزان بعد از فارغ التحصیلی در هر دوره به مقطع بالاتر می روند. در این دوره به دلیل نزدیک شدن به  سن ورود به دانشگاه، آموزش ها حساس تر و برنامه درسی فشرده تر می شود.

دوره اول

بخش اول کلاس هفتم و هشتم است. در این قسمت برای دختران کلاس هایی در فضای باز برگزار می شود. بخش اصلی آموزش این است که به دانش آموزان تحقیق کردن و روش های آن را آموزش دهند. در این دو سال یادگیری، از طریق تحقیق و کاوش به دست می آید و این موضوع یک اصل مهم در برنامه های درسی کلاس 7 و 8 است.

دوره دوم

مقطع بعدی کلاس های نهم و دهم را شامل می شود و توجه اصلی بر روی یادگیری از طریق درک مفهومی است. دانش آموزان علاقه مندی های خود را پیدا کرده و برای رشد و تعالی آن تلاش می کنند. تورهای آموزشی و تفریحی عمدتاً برای دختران این دوره برگزار می شود.

دوره سوم

سال یازدهم و دوازدهم جز دوره آخر مدرسه ارشد می باشد. در پایان تحصیل نیز به آن ها دیپلم و مدارک بین المللی ارائه می کنند. دوره آخر برای دانش آموزان و مسئولین مدرسه بسیار مهم است چرا که زمینه ورود آن ها به دانشگاه می باشد از این رو برنامه های ویژه ای برای معرفی رشته های تحصیلی برای آن ها تشکیل می دهند.

دانش آموزان مدرسه Presbyterian Ladies College

بررسی امکانات شبانه روزی مدرسه PLC

پانسیون شبانه روزی در داخل محوطه مدرسه قرار دارد. اطراف محل اقامت آن ها رودخانه سوان قرار گرفته که یک فضای تفریحی بی نظیر را برای دختران دانش آموز فراهم می کند. این مکان در نزدیکی مسیر اتوبوس قرار دارد و مرکز خرید نیز در حومه آن می باشد. به این ترتیب دانش آموزان بزرگتر اجازه دارند تا در بخش های مختلف شهر پرت به گشت و گذار بپردازند.

به این ترتیب مدرسه شبانه روزی یک فضای آزاد را برای دختران ایجاد می کند تا در زمان های استراحت و بعد از مدرسه و روزهای تعطیل امکان خارج شدن و رفت و آمد به بخش های مختلف شهر و مکان های تفریحی را داشته باشند.

بررسی امکانات دیگر

قبل از شروع سال تحصیلی دانش آموزان وارد محیط شبانه روزی می شوند تا با فضای آن به خوبی آشنا گردند. همچنین به خانواده آن ها این اجازه را می دهند تا به صورت آنلاین تمامی فعالیت های فرزندان خود را زیر نظر داشته باشند.

یکی از امکانات این مجموعه، مراکز بهداشت و درمان است که در طول تحصیل دانش آموزان می توانند به آنجا مراجعه کرده و از انواع خدمات پزشکی، دندان پزشکی و فیزیوتراپی بهره مند شوند.

برنامه های تفریحی

برنامه های تفریحی از هزینه های شبانه روزی تأمین می شود. این برنامه ها شامل، رویدادهای تفریحی، کارگاه های آموزشی، تئاتر، موسیقی و... است. فضاهایی برای رشته های بسکتبال، کریکت و تنیس نیز وجود دارد. همچنین مزرعه هایی نیز برای یادگیری مباحث آموزشی ساخته اند.

نمای مدرسه Presbyterian Ladies' College

رویکرد آموزشی شبانه روزی

شبانه روزی یک محیط امن برای پرورش و نگهداری از فرزندان شما می باشد. مسئولین به طور پیوسته با خانواده ها در ارتباط اند و آن ها در جریان وضعیت تحصیلی و زندگی دانش آموزانشان می گذارند. در اصل در هر دوره تحصیلی در مدرسه شبانه روزی، اهدافی برای پرورش دانش آموزان در نظر می گیرند  و هر سال بر روی یک موضوع تمرکز کرده و آن را به دانش اموزان یاد می دهند.

بر همین اساس از سال هفتم تا دوازدهم هر سال یک موضوع به طول کامل به دختران آموزش داده می شود.

  • سال هفتم: مهربانی
  • سال هشتم: دوستی
  • سال نهم: احترام
  • سال دهم: خلاقیت
  • سال یازدهم: تاب آوری و مقاومت
  • سال دوازدهم: مسئولیت پذیری
شرک مشاوران آرها لوگوی سفید

دفتر ایران

آدرس

تهران، شهرک غرب، خیابان ایران زمین، خیابان گلستان

تلفن

8888888

ایمیل

tehran@arhamigration.com

برای اطلاع از آخرین اخبار

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Australia Office

Address

Level 3, 97 Pirie Street, Adelaide, SA 5000

Phone

0061-423401537

Email

australia@arhamigration.com

به بالای صفحه بردن