خدمات توجیهی قبل از اعزام به استرالیا را با ما تجربه کنید


خدمات توجیهی قبل از اعزام به استرالیا

تحصیل در یک کشور خارجی همواره با سختی های زیادی روبرو است. چرا که از کشور خود وارد یک سرزمین جدیدی می شوید که شناخت کافی از شرایط موجود در آن ندارید. اگر بخواهید برای تحصیل در کشور خودتان به یک شهر دیگر سفر کنید، قبل از انتخاب شهر مقصد، حتماً شرایط مختلف را بررسی خواهید و حتی ممکن است برای آشنایی بهتر با محیط، قبل از تحصیل سفری هم به آن شهر داشته باشید.

حال تصور کنید برای ورود به یک کشور تازه چقدر باید به تحقیق و بررسی بپردازید. اگرچه امروزه وب سایت های گوناگون، اطلاعات زیادی از کشورهای مختلف منتشر می کنند، ولی این اطلاعات به خودی خود کافی نیست.

آشنایی با استرالیا قبل از اعزام


در خصوص اعزام به استرالیا هم شرایط همین گونه است. شما باید اطلاعات جامعی از وضعیت این کشور داشته باشید، زیرا کشور استرالیا، کشور پهناوری است که قبل از ورود به آن نیاز است تا، شناخت کافی از قوانین و شرایط آن داشته باشید.

از آنجایی که نیروهای متخصص مجموعه ما در استرالیا حضور دارند، به خوبی از شرایط موجود در این کشور و قوانین حاکم بر آن آگاهی دارند و متناسب با تغییراتی که در جامعه و حکومت استرالیا رخ می‌دهد اطلاعات خود را به روز رسانی کرده و در اختیار شما قرار می دهند.

به عبارتی دیگر هدف ما این است که شما را قبل از اعزام به استرالیا از همه نظر آماده کنیم، تا بعد از ورود خطری متوجه تان نشود. بنابراین در این بحث وضعیت کشور استرالیا را از ابعاد مختلف بار دیگر باهم بررسی می کنیم.

شناخت فرهنگ و آداب و رسوم استرالیا، آمادگی برای پذیرش فرهنگ بیگانه


استرالیا کشوریست که در طول سالهای متمادی، افراد زیادی از سراسر جهان برای ادامه زندگی به خاک آن مهاجرت کرده اند. بر این اساس، این کشور مردمی با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف دارد.

مردمان این کشور به فروتنی افراد توجه ویژه ای دارند و به این فکر نمی کنند که بهتر و برتر از دیگران هستند. آنها آدم های شوخ طبعی‌اند که به صورت خیلی رسمی با دیگران ارتباط برقرار نمی کنند ولی از طرفی مرزی بین مزاح و بی ادبی قائل اند.

نژاد پرستی در این کشور معنایی ندارد، پس اگر در جایی زندگی می کنید که به قوم و اصل و نصب خود توجه ویژه‌ای دارید، باید خود را آماده کنید که بعد از ورود به این کشور همچون سایر افراد زندگی کنید. در استرالیا توهین به نژاد ها و قومیت های گوناگون، تخلف بشمار می آید. همان طور که گفتیم استرالیایی ها به فروتنی توجه زیادی دارند، پس به رفتارهای مغرورانه‌ای که به صرف مدرک تحصیلی و یا دستاوردهای یک فرد است، بی‌اعتنایی خواهند کرد.

فرهنگ و آداب و رسوم استرالیا

روابط در این کشور بر پایه رفتارهای دوستانه شکل می گیرد و وقتی که به عنوان یک دانش آموز یا دانشجو وارد این کشور می شوید می بایست رفتاری دوستانه و صمیمی داشته باشید و خود را از دیگران برتر ندانید.

از طرفی باید گفت که مردم استرالیا بدون در نظر گرفتن ثروت، جنسیت یا پیشینه افراد با آنها رفتار می کنند. پس نسبت به مردمی که ثروت و یا دستاوردهای علمی خود را به رخ می کشند، محتاطانه عمل خواهند کرد بنابراین مراقب این خصوصیات اخلاقی آنها باشید.

زبان، دین و عقاید


کشور استرالیا حدوداً 25 میلیون جمعیت دارد و زبان رسمی این کشور انگلیسی است. البته گویش ها، زبان های بومی و لهجه های مختلفی در این کشور وجود داشته است که به مرور زمان خیلی از آنها از بین رفته. پس برای ورود به استرالیا باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. اما در صورتی که تسلط کافی به این زبان ندارید، مجموعه ما با بهره گیری از قوانین موجود در استرالیا، امکان تحصیل، مشروط به یادگیری زبان در مدت زمان مشخص را برایتان فراهم خواهد کرد.

اگرچه کشور استرالیا کشوری سکولار شناخته می شود که بدون وابستگی به دین و مذهب اداره می گردد. اما با این وجود ادیان و مذاهب گوناگونی دارد. درصد بالایی از مردم مسیحی هستند و سایر ادیان مانند بودایی یا مسلمانان هم در این کشور کنار یکدیگر زندگی می کنند.

شرایط آب و هوایی کشور استرالیا در فصول مختلف سال


شرایط آب و هوایی استرایا


مجموعه ما حتماً قبل از اعزام شما به استرالیا، با توجه فصلی که به آنجا می رسید، اطلاعات جامعی از وضعیت اقلیمی و آب و هوایی این کشور به شما خواهد داد. از آنجایی که نیروهای ما در استرالیا حضور دارند، با توجه به شهر انتخابیتان، شرایط اقلیمی آن منطقه را به صورت دقیق بررسی می کنند.

اما به طور کلی بهتر است، نگاهی به وضعیت آب و هوایی این کشور داشته باشیم. همان طور که می دانید کشور استرالیا در نیم کره جنوبی زمین قرار دارد و همین موضوع باعث می شود تا نسبت به نیم کرده شمالی همیشه در جهت مخالف هم فصل ها تغییر کنند. یعنی اگر در نیم کره شمالی فصل زمستان را تجربه می کنید در همین زمان در استرالیا تابستان است.

این موضوع به تنهایی تأثیر خیلی زیادی در مهاجرت شما خواهد داشت چرا که بعد ورود به این کشور مدتی طول می کشد تا به شرایط آب و هوایی  محل تحصیل خود عادت کنید.

کشور استرالیا کشوری گرمسیری است. البته بعضی از قسمت های این کشور آب و هوای معتدلی دارد. تغییر دما بین فصول سرد و فصول گرم کمتر از نیم کره شمالی است. این کشور بعضاً خشکسالی های گسترده ای را نیز تجربه کرده است. علاوه بر آن طوفان ها و گردبادهای شدیدی که به وجود می آید ممکن است منجر به آتش سوزی های گسترده شود که کشور استرالیا این اتفاقات را چندین بار تجربه کرده است.

ما در اینجا به شما کمک خواهیم کرد تا شهری را برای تحصیل انتخاب کنید که شرایط آب و هوایی و محیطی آن برای شما خوشایند باشد.

سطح امنیت، رفاه اجتماعی و اقتصادی مناطق مختلف شهر مقصد


استرالیا از نظر شرایط زندگی و رفاه اجتماعی رتبه خوبی در سطح جهان دارد. همچنین محیط زیست اجتماعی کیفیت بالایی را دارد. تمام نیازهای اولیه زندگی از قبیل مسکن، خوراک و پوشاک، بهداشت، آموزش و پرورش به خوبی و در سطوح قابل قبولی برای مردم ارائه می شود.

در این کشور ثبات اقتصادی همواره وجود داشته است و کمتر دست خوش حوادث مختلف شده. اشتغال از وضعیت خوبی برخوردار است و مردم درآمد مناسبی دارند. از این رو جامعه از نظر شرایط اقتصادی در وضع خوبی به سر می برد و همین موضوع نیز در کیفیت زندگی مردم و سلامت روانی آنها، تأثیرگذار بوده است.

نکات قبل از سفر به استرالیا

از نظر نظام آموزشی هم این کشور به قدری خوب عمل کرده که در حال حاضر سومین کشوری است که بیشترین دانشجو از سراسر دنیا در آن تحصیل می کنند.

کشور استرالیا به صورت جدی از مرزهای خود محافظت می کند، قوانین سختگیرانه ای که برای ورود مهاجرین به این کشور وجود دارد، از ورود افراد خطرناک به داخل کشورجلوگیری می کند. همین موضوع، کشور استرالیا را به کشور امنی تبدیل کرده است. از طرفی قوانین اجتماعی به گونه وضع و اجرا می شود که امنیت شهر و شهروندان را در اولویت قرار داده است.

به طور کلی می توان گفت که استرالیا، کشوری است که شهروندان آن مشارکت بالایی در امور جامعه دارند و از وضعیت زندگی، کار و تحصیل و همین طور شرایط اجتماعی خود، راضی هستند. با این حال شرایط هر شهر با شهر دیگر متفاوت است. مجموعه آرها متناسب با وضعیت تحصیلی شما شهرهای مناسبی برای تحصیل، به شما معرفی می کند تا بعد از ورود به استرالیا رضایت کافی از شهر محل تحصیل خود داشته باشید.

شرایط سختگیرانه جدید در گمرکات کشور استرالیا (باید ها و نباید ها)


اداره حافظت از مرزهای استرالیا، قوانین بسیار سختگیرانه‌ای در خصوص ورود و خروج مسافرین و مهاجران به این کشور دارد. این قوانین، در زمان های مختلف و شرایطی که به وجود می آید تغییر خواهند کرد.

به همین خاطر یکی از مهمترین خدمات توجیهی ما قبل از اعزام این است که، به خوبی تمامی این قوانین را به شما توضیح خواهیم داد. برای اطلاع از شرایط گمرک این کشور نیازمند افراد متخصص در این حوزه هستید، چرا که اگر حتی از یک قانون ساده هنگام ورود به استرالیا باخبر نباشید، در موقع ورود، قطعاً در فرودگاه به مشکل برخواهید خورد.

گمرکات کشور استرالیا

وقتی برای تحصیل به این کشور سفر می کنید باید تمام وسایل مورد نیازتان را همراه خود داشته باشید. اما طبق قوانین استرالیا هر وسیله ای را نمی توانید با خود بیاورید. طبق این قوانین بایدها و نبایدهایی در اقلامی که باخود می آورید، وجود دارد.

پس قبل از اعزام ما لیستی از اقلامی که می توانید همراه داشته باشید را در اختیارتان قرار خواهیم داد. این لیست شامل مواد غذایی، مواد آرایشی و بهداشتی و... است. به علاوه برخی از لیست برخی از اقلام را باید قبل از آمده به دولت استرالیا اعلام کنید تا در صورت توافق آنها را همراه خود بیاورید.

از طرفی برخی از اقلام وجود دارند که هرگز اجازه ندارید با خود به همراه داشته باشید. ما لیست این اقلام را به شما خواهیم داد تا ناغافل آنها را با خود حمل نکنید. چرا که تجربه نشان داده دانشجویان و دانش آموزانی که بدون اطلاع از قوانین گمرکی به کشور استرالیا سفر می کنند، اگر ناخواسته خلاف این قوانین رفتار کنند و یا وسیله ای را که نباید بیاورند همراه داشته باشند، ممکن است حتی اجازه ورود به کشور را هم پیدا نکنند و با ضررهای مالی سنگینی مواجه شوند.

مدارک مورد نیاز با توجه به کندی و محدودیت خدمات کنسولی سفارت ایران در استرالیا


شما به عنوان یک دانش آموز یا یک دانشجوی ایرانی حتماً گذرتان به سفارت ایران در استرالیا خواهد افتاد. به علت های مختلفی ممکن است که نیاز باشد تا مدارکی را به سفارت ایران بدهید. حال تصور کنید که شما در استرالیا هستید و اگر این مدارک در ایران مانده و همراهتان نباشد چه اتفاقی خواهد افتاد!

خدماتی کنسولی سفارت ایران در استرالیا با محدودیت هایی همراه است و ممکن است هر گونه درخواست شما با سرعت کمی انجام شود. برای اینکه در چنین شرایطی قرار نگیرد، ما قبل از اعزام تمام مدارک مورد نیاز اعم از مدارک شناسایی، تحصیلی و سایر اسناد را که لازم است حتماً همراه داشته باشید را به شما می گوییم.

خدمات کنسولی سفارت ایران در استرالیا

از آنجایی که زمان زیادی صرف این خواهد شد یک مدرک از ایران به دستتان برسد، ممکن است در این مدت خیلی از اتفاقات به ضرر شما تمام شود. به این خاطر ما در شرکت مشاوران آرها کنار شما هستیم تا روند اعزام به خوبی انجام شود و هنگام ورود به این کشور بدون ایجاد مشکلی به سرعت به کلاس درس خود برسید.

شرک مشاوران آرها لوگوی سفید

دفتر ایران

آدرس

تهران، شهرک غرب، خیابان ایران زمین، خیابان گلستان

تلفن

8888888

ایمیل

tehran@arhamigration.com

برای اطلاع از آخرین اخبار

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Australia Office

Address

Level 3, 97 Pirie Street, Adelaide, SA 5000

Phone

0061-423401537

Email

australia@arhamigration.com

به بالای صفحه بردن