مدرسه Concordia College


concordia college school

مدرسه Concordia College از بهترین مدارس استرالیا است که در حال حاضر مشغول به فعالیت می باشد. برای تحصیل در تمامی مدارس این کشور نیاز دارید تا  با دریافت ویزای تحصیلی استرالیا، مجوز ورود پیدا کنید. البته دریافت پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی اصلاً کار راحتی نیست و نیاز به این داریم تا از نیروهای متخصص کمک بگیریم.

اعزام دانش آموز به استرالیا چندین مرحله حساس دارد. برای گذر از هر بخش باید مدارک و اطلاعات کافی داشته باشید، در غیر این صورت نمی توان به هدف مهم دست یافت. همچنین در این پروسه نکته ای که باید در نظر داشت، شناسایی برترین مدارس استرالیا است. چرا که اگر قصد دارید تا هزینه ای را صرف کرده تا در یک کشور پیشرفته تحصیل کنید، بهتر است که این اتفاق در بهترین مجموعه های موجود در استرالیا صورت گیرد.

مدارک و مدارس برتر استرالیا

در راستای رسیدن به این کشور و تحصیل در مدارس آن شرکت مشاورین آرها توصیه دارد که مدارک خود را حتماً توسط مترجم رسمی ناتی ترجمه کنید. برای این کار می بایست به سراغ مترجمان ناتی بروید. آن ها در آزمون های کشور استرالیا شرکت کرده و مدرک معتبری کسب کرده اند.

با توجه به مهری که از سوی بخش های اداری استرالیا دریافت می کنند، ترجمه آن ها مورد تأیید اداره مهاجرت بوده و دیگر دغدغه ای در این خصوص نخواهید داشت. بنابراین حتماً این موضوع را جدی گرفته و از آن غافل نشوید، چرا که کوچکترین اشتباهی در ترجمه مدارک، تحصیل در استرالیا را به رویایی دور تبدیل می کند.

مدرسه Concordia College School

معرفی مدرسه Concordia College

مدرسه Concordia، یک کالج خصوصی بود که در سال 1890 تأسیس شده است. این مدرسه در ابتدا به صورت پسرانه مشغول به فعالیت شده است. محل آن در شهر آدلاید از ایالت استرالیای جنوبی بود. اما بعدها در سال 1905 به هایگیت که محل فعلی آن است منتقل شده است. در واقع مدرسه مذکور زیر نظر کلیساها و عقاید آن ها تشکیل شده است. همچنین باید گفت که در حال حاضر یک مدرسه مختلط است.

این مرکز در اصل به صورت روزانه فعالیت می کرد اما چند سالی هم تجربه مدرسه شبانه روزی را داشت. اما در حال حاضر نیز دانشجویان بین المللی را پذیرش کرده و محل اقامت آن ها راه هم تأمین می کند. در واقع عملکردی مشابه مدرسه شبانه روزی را پیدا کرده است.

بعد از سال ها در سال 2005 برای اولین بار سال هفتم نیز به مدرسه اضافه شد. و بعد از آن مدرسه Concordia و مدرسه St John’s Lutheran که در مجاور هم بودند با یکدیگر ادغام شده و تا سال دوازدهم را  خدمات آموزشی را ارائه می کنند. در حال حاضر بیش از هزار دانش آموز در این مرکز مشغول به تحصیل هستند.

ساختار مدرسه و معرفی آن

بعد از 125 سال از تأسیس مدرسه یک موزه ای ساخته شده است که تصاویر مدرسه های قدیمی و آثار آن را در آنجا نگهداری می کنند. تمامی داستان های مربوط به روند شکل گیری و تغییر و تحولات مجموعه آموزشی به صورت یک کتابچه در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

همچنین یکی از مهم ترین بخش های این فضا، بایگانی مدرسه است. در آن قسمت مجموعه ای از مجله ها، کتاب ها، لباس های فرم و دیگر لوازم قدیمی نگهداری می شود. همچنین در طی این سال ها دانش آموزان نیز بیشتر لوازم یادگاری خود را به بایگانی اهدا کرده اند.

دانش آموزان Concordia College School

معرفی مقاطع تحصیلی

از آن جایی که این مدرسه پذیرای دانش آموزان خارجی می باشد، برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا لازم است تا با مقاطع تحصیلی و روند آموزشی آن آشنا شوید. باید گفت که در حال حاضر از مقطع قبل از دبستان تا سال دوازدهم در اینجا آموزش داده می شود که رویکرد آموزشی هر مقطع متفاوت و منحصر به فرد است. بنابراین به بررسی دوره های تحصیلی می پردازیم.

مرکز یادگیری زودهنگام

این دوره برای قبل از مدرسه است و ماهیت پیش دبستانی دارد. مربیان آن اکثراً مدارک بین المللی در خصوص تربیت کودکان داشته و تمامی برنامه های آموزشی بر اساس استاندارهای جهانی می باشد. عمده مطالب آموزشی از طریق بازی به کودکان آموزش داده می شود.

مدت زمان آموزش 48 هفته در سال است که در این  مدت، بیشتر مفاهیم مورد نیاز برای شکل گیری شخصیت کودکان و مطالب مورد نیاز برای ورود به مدرسه را فرا می گیرند.

دوره ابتدایی

تا سال ششم دانش آموزان در مدرسه ابتدایی تحصیل می کنند. این مقطع بسیار چالش برانگیز بوده و به روش های جذابی به دختران وپسران درس می دهند. یکی از آموزش ها، مربوط به حوزه دامداری است. به آنها روش های نگهداری از دام و طیور را یاد می دهند. همچنین فرصت هایی برای فراگیری علم مدیریت در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

دوره راهنمایی

از سال هفتم تا نهم در این دوره قرار گرفته است. در یک محیط پر جنب و جوش کلاس های درس برگزار می شود. دانش آموزان هم یک نگاه بسیار جامعی نسبت به مسائل آموزشی کسب می کنند. استعدادهای آن ها شناسایی شده  و مهارت هایشان به چالش کشیده می شود.

امکانات Concordia College School

دوره ارشد

از سال دهم تا دوازدهم آخرین دوره و حساس ترین بخش مدرسه است. دانش آموزان این مقطع موضوعی به نام یادگیری مادام العمر دارند. دانش آموزان مدرک معتبری از این مدرسه استرالیای جنوبی به دست می آورند. همچنین مسیرهای شغلی را به آن ها نمایان کرده آینده شان را مشخص می کنند.

نکته جالب این که بسیاری از فارغ التحصیلان این مدرسه توانسته اند به بهترین دانشگاه های جهانی همچون آکسفورد و کمبریج  راه پیدا کنند.

آشنایی با پردیس Concordia

مدرسه دو پردیس دارد. پردیس سنت جان و پردیس کنکوردیا، که هر دو آن ها در بخش شرقی شهر آدلاید قرار گرفته است. محل آن بسیار مناسب بوده و انواع وسایل حمل و نقل در مجاورت مدرسه موجود می باشد. مرکز ناوتیلوس یک فضای علمی و تحقیقاتی در محوطه مدرسه است. در معماری ساختمان های آن از روش مارپیچ و چرخشی به کار رفته. همچنین ساختمان آن جوایز نورپردازی برتر را نیز کسب کرده است.

ساختمان دیگر  که به تازگی افتتاح شده است، شامل چهار کلاس درس جدید و کلاس های دیجیتال می باشد. این مکان برای دانش آموزان دبیرستان ساخته شده و حیاط پردیس سنت جان یکی از بهترین بخش های مدرسه می باشد. فضایی گسترده که در آن با استفاده از رنگ های جذاب محیط شادی را برای دانش آموزان ایجاد کرده اند.

همچنین برای غذاخوری و تفریح نیز از این فضا استفاده می شود. علاوه بر آن برای کلاس های درس در فضای باز دانش آموزان را به این حیاط می آورند.  باید اشاره کرد که زمین بازی نیز در اینجا موجود می باشد و متناسب با هر دوره، یک زمین بازی جدا برای آن ها ساخته شده است.

سالن‌هایConcordia College School

بررسی ساختمان های دیگر

ساختمان مورتوآ برای مدرسه راهنمایی در نظر گرفته شده. کلاس های درس و فضاهای اطراف آن از نظر نورپردازی بسیار مشهور است. همچنین محیطی برای کارهای گروهی دانش آموزان و فضای مطالعه نیز برای آنان ساخته شده است. البته در حال حاضر این ساختمان گسترش پیدا کرده و کلاس های درس بیشتری برای آنان اضافه شده است.

ساختمان دهلیز مدرسه ارشد برای دانش آموزان دبیرستانی می باشد.  فضایی مجهز و مدرن برای دانش آموزان سال آخر مسئولین مدرسه ایجاد کرده اند.  تالار سنت جان از معروف ترین مکان های مدرسه که بسیاری از جشن ها و رویدادها در آن برگزار می شود. همچنین کلیسای کنکوردیا به عنوان قلب مدرسه یاد می شود.

بررسی بورسیه های تحصیلی

از مزیت های اصلی تحصیل در استرالیا بهره مندی از بورسیه های تحصیلی می باشد که در عناوین مختلف به دانش آموزان اهدا شده و تا حد زیادی هزینه های آنان را کاهش می دهد. هر ساله آزمونی به نام ACER برگزار می شود و بر اساس دانش آموزان شایسته در سال هفتم و هشتم بورسیه را دریافت می کنند.

بورسیه های موسیقی نیز برای دانش آموزان سال هفتم تا دوازدهم می باشد. یا به صورت کامل برای شهریه بورسیه می شوند و یا بخشی از هزینه ها کاهش پیدا می کند. بورسیه های عمومی  نیز برای سال هفتم تا دوازدهم است و به مدت شش سال 50 درصد از هزینه شهریه را کم می کند.

دانش آموزان مدرسه ارشد نیز شامل بورسیه می شوند. به طوری که بر اساس نمره ها و شاستگی دانش آموزان تا پنجاه درصد از شهریه آن ها را بخش بورسیه می پردازد و به مدت دو سال است.

نمای ساختمان Concordia College School

پذیرش دانش آموزان بین المللی

در اصل باید گفت که کنکوردیا یک مدرسه جهانی بوده  و حدود شصت سال است که دانش آموزان خارجی را پذیرش می کند. دانش آموزان بعد از تحصیل، مدارک معتبری از این مدرسه دریافت می کنند که تأثیر زیادی در تحصیل در دانشگاه خواهد داشت. به آن ها دیپلم IB و یا گواهینامه استرالیا جنوبی که SACE نام دارد اعطا می شود.

برای پذیرش گرفتن از دانشگاه ابتدا درخواست خود را اینترنتی به مدرسه ارسال می کنید. در صورتی که نامه شما تأیید شود، نامه تأیید الکترونیکی و برگه ای برای تأیید محل اسکان دانش آموز صادر شده و سپس به شما نامه ای می دهند که می توانید برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا اقدام کنید.

دوره زبان انگلیسی

یکی از بهترین شرایطی که این مدرسه دارد این است که دانش آموز حتی اگر مدرک زبان هم نداشته باشند باز می تواند اقامت بگیرند. چرا که در اینجا برای آن ها یک دوره آموزش زبان گذاشته و دختران و پسران از کشورهای دیگر می توانند در این دوره شرکت کنند. در نهایت از آنان آزمون AEAS گرفته و درصورت قبولی، می توانند وارد مدرسه شوند. لازم به ذکر است که در این مدت به آن ها اجازه اقامت در خانه کنکوردیا نیز صادر می شود.

شرک مشاوران آرها لوگوی سفید

دفتر ایران

آدرس

تهران، شهرک غرب، خیابان ایران زمین، خیابان گلستان

تلفن

8888888

ایمیل

tehran@arhamigration.com

برای اطلاع از آخرین اخبار

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Australia Office

Address

Level 3, 97 Pirie Street, Adelaide, SA 5000

Phone

0061-423401537

Email

australia@arhamigration.com

به بالای صفحه بردن