اخد ویزای استرالیا و تمامی قوانین و نکته های آن


اخذ ویزای استرالیا

ورود به خاک استرالیا بدون ویزا برای شما امکان پذیر نخواهد بود. کشور استرالیا در طی سالیان گذشته توانسته شرایط اقتصادی و اجتماعی مناسبی در کل این کشور ایجاد کند. وضع قوانین مختلف و اجرای درست آن، از استرالیا کشوری امن و با اعتبار، ساخته است.

از این رو، همه ساله مردم زیادی از ملیت های مختلف تصمیم می گیرند تا برای کار، تحصیل، زندگی و یا سرمایه گذاری وارد این کشور شوند. با توجه به اینکه افراد مختلف، با مقاصد مختلف به این کشور سفر می کنند پس ویزاهای متفاوتی هم برای هر نوع فعالیت در نظر گرفته شده است. اما به طور کلی تمام این ویزاها را می توان به دو دسته تقسیم کرد.

  • ویزاهایی با امکان اقامت موقت
  • ویزاهایی با امکان اقامت دائم

هرکدام از این ویزاها با توجه به هدف شما از ورود به استرالیا، صادر خواهند شد.

چند نوع ویزا برای ورود به کشور استرالیا وجود دارد؟


کشور استرالیا، متناسب با قصد شما از سفر به این کشور ویزای مناسبی برایتان صادر خواهد کرد. با توجه به شرایط و اهداف شما ممکن است بتوانید با چند ویزا به این کشور مهاجرت کنید. اما انتخاب درست ویزا، کاریست که مشاورین ما به خوبی و در بازه زمانی مناسب برای شما انجام می دهند.

همان طور که گفتیم ویزا تنها به یک نوع محدود نمی شود و انواع مختلفی دارد که هر کدام برای قشر خاصی مناسب است. پس با هم با این ویزاها آشنا شویم.

1. ویزای تحصیلی استرالیا


ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا برای کسانی صادر می شود که قصد ادامه تحصیل و گذراندن دوره های آموزشی در این کشور را دارند. این ویزا به صورت کلی قشر دانش آموز و دانشجو را مخاطب قرار داده و برای آنها صادر می شود. اما اگر جزو این دسته از افراد نباشید و برای کسب مهارت، قصد گذراندن دوره های آموزشی که در استرالیا برگزار می شود را داشته باشید، این ویزا شامل حال شما هم می شود.

افرادی که این ویزا را دریافت می کنند می توانند تا زمانی که ویزای آنها اعتبار دارد در این کشور به تحصیل بپردازند و به نوعی می توان گفت ویزای تحصیلی صرفاً اجازه تحصیل در استرالیا را به آنها خواهد داد. با این وجود با توجه به مدت زمان ویزا و اینکه برای چه مقطع آموزشی صادر شده است، گاهی به دانشجویان اجازه می دهند تا برای تأمین نیازهای خود به صورت پاره وقت در طول هفته کار کنند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی


برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی بگیرید، ابتدا باید به یک مرکز آموزشی یا یک دانشگاه، مدارک خود را ارسال کنید تا مدارک شما توسط سیستم آموزشی تأیید شود. در صورتی که مدارکتان تأیید شد، از سوی آن دانشگاه یا سایر مراکز آموزشی به شما پذیرش می دهند و از شما می خواهند که برای ثبت نام اقدام کنید. زمانی که در این مراکز ثبت نام کردید، آنگاه می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید.

زمانی که شما پذیرش می گیرید یک نسخه از آن پذیرش توسط مراکز آموزشی به اداره مهاجرت استرالیا ارسال می شود. بنابراین وقتی که درخواست ویزای تحصیلی می دهید، علاوه بر اینکه مدارک و شرایط شما توسط اداره مهاجرت استرالیا بررسی می شود، نسخه پذیرش ارسالی به اداره مهاجرت نیز با نسخه پذیرشی که به شما ارسال شده است تطبیق داده خواهد شد و درصورتی که مشکلی در مدارک و پذیرشتان نباشد ویزای تحصیلی صادر خواهد شد.

برای اینکه درخواست ویزای تحصیلی شما تأیید شود، مشاورین ما در این مجموعه تمامی اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

نحوه ارزیابی ویزای تحصیلی


ارزیابی ویزای تحصیلی استرالیا

درخواست ویزای تحصیلی شما توسط وزارت مهاجرت و حفاظت از مرزهای استرالیا، مورد ارزیابی قرار می گیرد و درصورتی که شرایط شما با قوانین این کشور همخوانی داشته باشد، ویزای تحصیلی برایتان صادر می گردد.

در این ارزیابی عوامل مختلفی دخالت دارند. ملیت شما و شرایط موجود در کشور محل زندگیتان در این ارزیابی موثر خواهد بود. از طرفی یکی دیگر از عوامل تأثیر گذار در صدور ویزای تحصیلی، سابقه تحصیلی و کاری شما است. دولت این کشور باید یقین حاصل کند که ورود شما به استرالیا خطری برای این کشور نخواهد داشت و تهدیدی برای مردم و جامعه محسوب نمی شود. تا بعد از بررسی دقیق این موضوع ویزا تحصیلی را برایتان صادر کند.

2. ویزای همراه دانش آموز در استرالیا


در کنار ویزای تحصیلی، یک ویزا با عنوان ویزای همراه دانش آموز نیز وجود دارد. تعداد زیادی از افرادی که برای ادامه تحصیل به استرالیا می آیند دانش آموزانی هستند که زیر سن قانونی (18سال) قرار دارند. طبیعتاً مهاجرت به تنهایی برای این دسته از افراد کار بسیار سختی می تواند باشد.

همچنین خانواده های زیادی قصد دارند که فرزندان خود را برای تحصیل به استرالیا بفرستند، و اگر همراه آنها نباشند نگرانی های بسیاری خواهند داشت. از این رو دولت استرالیا امکانی را برای آنها فراهم کرده تا از طریق ویزای همراه دانش آموز بتوانند همراه فرزندانشان به این کشور وارد شوند.

در صورتی که درخواست ویزای دانش آموزی برای افراد زیر 18 سال صادر شود، می توان در راستای آن، اقدام به اخذ ویزای همراه دانش آموز برای والدین کرد. این ویزا به بستگان درجه یک دانش آموز یا فردی که به صورت حقوقی سرپرستی او را برعهده دارد تعلق می گیرد و با توجه به مدت زمان درج شده در این ویزا، این افراد تا پایان دوره تحصیل دانش آموز می توانند در این کشور زندگی کنند.

ویزای همراه دانش آموز استرالیا

3. ویزای کار استرالیا


از دیگر ویزاهایی که کشور استرالیا صادر می کند، ویزای کار است. افراد زیادی وجود دارند که با قصد اشتغال به این کشور سفر می کنند. کشور استرالیا از قوانین مناسبی در حوزه زندگی شهروندی و اشتغال برخوردار است، به همین دلیل مردم خیلی از کشورها به دلیل شرایط اقتصادی و اجتماعی که در کشور خودشان تجربه کرده‌اند، قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند.

ویزای کار، ویزایی است که با توجه به مهارت هایی که هر فرد دارا می باشد در انواع مختلف صادر می گردد. شرایط شما و همین طور مهارت ها و توانایی هایتان، اعتبار این ویزا را تعیین می کند و با توجه به آن مدت زمانی که می توانید در استرالیا بمانید، مشخص می شود.

همه ساله ارگان های مختلفی در استرالیا خواستار نیروی کار متخصص از کشورهای مختلف اند. اطلاعات این مشاغل در سایت های مختلفی درج می شود. مشاورین ما در این راستا به صورت پیاپی در حال رصد این گونه اخبار هستند، تا بتوانند از طریق ویزای کار، راه ورود شما به این کشور را هموار کنند.

ویزای کاری انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع آن، می تواند به صورت موقت یا دائم برای شما صادر شود. در روند ویزای کار، از جنبه های مختلف شما را مورد ارزیابی قرار می دهند. وضعیت تحصیلی و مدارک تحصیلی تان، سوابق کاری که داشته اید، سطح زبان انگلیسی و مهارت هایی که دارید مورد ارزیابی قرار می گیرد.

همچنین در این ویزا ممکن است وضعیت جسمانی تان نیز ارزیابی شود، نداشتن سوء پیشینه کیفری در این راستا کمک شایانی به اخذ ویزای کار خواهد کرد.

ویزای کار استرالیا

4. ویزای مهاجرتی استرالیا


مهاجرت به استرالیا امروزه رویای خیلی از مردم در سراسر جهان است. امنیت بالای این کشور در تمامی حوزه ها باعث شده تا مردم برای ادامه زندگی استرالیا را انتخاب کنند. اما برای مهاجرت به استرالیا نیازمند ویزا و اجازه ورود به این کشور هستید.

با توجه به این که کشور استرالیا، کشوری تشکیل شده از ملیت ها و مردمانی با فرهنگ های مختلف است، دولت این کشور هم برای مهاجران روش های مختلفی برای اخذ ویزا در نظر گرفته است.

تمام ویزاهای تحصیلی و کاری از ویزاهای مهاجرتی شمرده می شوند که امکان مهاجرت شما به این کشور را فراهم می کنند. هر کدام از آنها به زیرشاخه های مختلفی تقیسم می شوند که دربرگیرنده ویزاهای متفاوت است. و با توجه به شرایطی که دارید ویزای متناسبی برایتان صادر می شود.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا


علاوه بر آن یکی از راه های مهاجرت به کشور استرالیا سرمایه گذاری می باشد. درصورتی که قادر به تأمین سرمایه ای که دولت استرالیا مقرر می کند هستید، می توانید از راه سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنید.

ویزای خانوادگی استرالیا


یک راه دیگر برای دریافت ویزای مهاجرتی، ویزای های خانوادگی است که این ویزاها شامل افرادی می شود که حداقل یکی از افراد خانواده، بستگان و یا خویشاوندانشان در استرالیا زندگی کنند و از طریق آنها اقدام به دریافت ویزا و مهاجرت به استرالیا بکنند.

البته باید گفت که این ویزا شامل حال تمامی افراد نمی شود و قوانین و مقرراتی دارد که درصورت هماهنگ بودن شرایط شما با این قوانین با دریافت این نوع ویزا می توانید به کشور استرالیا مهاجرت کنید.

ویزای مهاجرتی استرالیا

شرایط اخذ ویزاهای مختلف در استرالیا چگونه است؟


برای ورود به استرالیا تنها یک نوع ویزا وجود ندارد، بلکه ویزاهای مختلفی برای شرایط مختلف فراهم شده است. تنها زمانی می توانیم از اخذ ویزای مورد نظر خود مطمئن باشیم که تمام شرایط دریافت آن را دارا باشیم. برای اطمینان حاصل کردن از این کار، باید روند اخذ ویزا برای شما توسط افراد متخصص صورت گیرد، که در این حوزه متخصصین ما با برنامه ای درست اخذ ویزا را عملی خواهند کرد.

شرایط ارزیابی در هر ویزا متفاوت از سایر ویزاها است. در صورتی قادر به اخذ ویزا ی استرالیا خواهید بود، که امتیاز لازم برای ویزای درخواستی را داشته باشید. وضعیت تحصیلی و کاری، مهارت ها، سوابقی که در کشور خود داشته اید و کارهای درخشانی که از قبل انجام داده اید مانند نوشتن مقاله یا ثبت اختراعات مختلف می توانند شانس شما در گرفتن ویزای استرالیا را افزایش دهند.

ارزیابی سوابق کاری و تحصیلی در روند اخذ ویزاهای مختلف


برای صدور ویزا یکی از موارد مهمی که به صورت دقیق بررسی می شود، سوابق کاری و تحصیلی می باشد. سوابق تحصیلی در هر کدام از ویزاها اهمیت متفاوتی دارد. مثلاً تحصیل در مدارس نمونه یا دانشگاه ها برترکشور خودتان شانس شما را برای اخذ ویزای تحصیلی، افزایش می دهد.

سوابق کاری در اخذ انواع ویزای کار بسیار تأثیرگذار است. انجام کارها و پروژه هایی در سطح بین المللی و یا کار در شرکت های مطرح دنیا شانس شما را برای دریافت ویزای کار بسیار بالا خواهد برد.

شرایط اخذ ویزای استرالیا

هدف کشور استرالیا جذب افرادی است که در حوزه های کاری و تحصیلی بتوانند اثر مثبت در این جامعه داشته باشند. نیروهای متخصص مجموعه ما به بهترین شکل شما را راهنمایی خواهند کرد، تا سوابق تحصیلی و کاری خود را به گونه ای گردآوری کنید که به راحتی از مرحله ارزیابی این مدارک گذر کرده و به ویزا برسید.

اقامت دائم در استرالیا چگونه به دست می آید؟


بیشتر افراد قصد دارند تا به کشور استرالیا آمده و برای همیشه در آنجا زندگی کنند و از مزایای شهروندی بهره مند شوند. شما برای اقامت دائم باید امتیاز کافی را کسب کنید، تا بتوانید این نوع اقامت را دریافت کنید. مهارت شغلی مناسب، سطح زبان مورد تأیید استرالیا و همین طور دارا بودن شرایط سنی امتیازات شما را تعیین خواهد کرد.

همچنین شما می توانید ابتدا به یکی از روش های موجود اجازه اقامت موقت را کسب کنید و سپس در طی دورانی که در این کشور اجازه اقامت دارید مدارک و شرایط لازم برای گرفتن اقامت دائم را تهیه و فراهم کنید.

مثلاً ما به شما کمک خواهیم کرد که ابتدا به قصد تحصیل ویزای تحصیلی گرفته و به تحصیل در این کشور بپردازید و سپس بعد از فارغ التحصیل شدن راه های اقامت دائم و زندگی در این کشور را به شما نشان داده و در این مسیر شما را راهنمایی خواهیم کرد.

اقامت دائم استرالیا


تبدیل و تغییر انواع ویزا چگونه انجام می شود؟


شرایط جوامع مختلف مدام در حال تغییر است و همین تغییرات، باعث تغییر نیازهای ما در هر برهه از زمان می شود. بر این اساس ممکن است بعد از اخذ ویزای مورد نظر و ورود به کشور استرالیا، احتیاج داشته باشید تا ویزای خود را به ویزای دیگری تبدیل کنید.

به طور مثال وقتی به قصد آموزش کشور استرالیا را انتخاب می کنید، ابتدا باید با یک ویزای تحصیلی وارد این کشور شوید. ویزای تحصیلی، ویزای موقت بوده و تا پایان دوره تحصیل به شما اجازه می دهد تا در این کشور زندگی کنند. اما اکثر دانشجویان و دانش آموزان ترجیح می دهند که بعد از پایان دوره تحصیل خود، همچنان در این کشور بمانند و زندگی کنند.

مثلاً دانش آموزان بعد از اتمام آموزش در مدارس قصد دارند تا برای ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی همچنان در استرالیا بمانند و تحصیل کنند و یا دانشجویان بعد از فارغ التحصیل شدن مایل‌اند که وارد بازار کار رشته خود شوند و در همین کشور زندگی و کار کنند.

برای این کار باید ویزای اولیه شما به یک ویزای دیگر تبدیل شود. تبدیل ویزا کاری حساس است و نیازمند کسب اطلاعات از مشاورین این حوزه است. چرا که تنها زمانی می توانید ویزای خود را به ویزای دیگری تبدیل کنید که شرایط اخذ ویزای دوم را داشته باشید.

شرکت مشاوران آرها به صورت تخصصی در این زمینه به شما مشاوره خواهند داد و به گونه ای برای آینده تان برنامه ریزی خواهند کرد، که بعد از اتمام دوره تحصیل، دچار سردرگمی نشده و برای ادامه اقامت خود به مشکل برنخورید.

شرک مشاوران آرها لوگوی سفید

دفتر ایران

آدرس

تهران، شهرک غرب، خیابان ایران زمین، خیابان گلستان

تلفن

8888888

ایمیل

tehran@arhamigration.com

برای اطلاع از آخرین اخبار

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Australia Office

Address

Level 3, 97 Pirie Street, Adelaide, SA 5000

Phone

0061-423401537

Email

australia@arhamigration.com

به بالای صفحه بردن