اخذ پذیرش تحصیلی، پله پله تا رسیدن به استرالیا


اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا

تحصیل در کشور استرالیا، مانند یک رویای شیرین است و خیلی از دانش آموزان و دانشجویان مایل هستند تا ادامه تحصیل خود را در این کشور طی کنند. سیاست‌های آموزشی استرالیا و همین طور کیفیت بالایی که در نوع آموزش و فضاهای آموزشی فراهم کرده‌اند، اشتیاق به تحصیل در استرالیا را بیشتر کرده است.

در هر کشوری که بخواهید تحصیل کنید، مسیری طولانی پیش رویتان خواهد بود. کشور استرالیا هم از این قاعده مستثنی نیست. راه رسیدن به استرالیا، راهی است که اگر راهنمای مناسبی همراهتان نباشد بی شک در این مسیر سرگردان شده و به بی راهه خواهید رفت.

شما برای پذیرش مدارس و دانشگاه های استرالیا، باید هم وقت صرف کنید و هم هزینه! پس اگر مشاوره درستی در این راه نداشته باشید، هر دو این ها را از دست خواهید داد. هوشمندانه حرکت کردن و اطلاعات کافی داشتن همچون یک محرک، سرعتتان را بالا خواهد برد. و این دقیقا همان کاری است که ما در شرکت مشاوران آرها برایتان انجام می دهیم.

نقش مشاوره در اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا


گرفتن پذیرش تحصیلی، کار ساده‌ای نیست که هر دانشجو یا دانش آموزی بتواند به راحتی آن را انجام دهد. از طرفی شما به تنهایی نمی توانید از قوانین مختلفی که در کشور استرالیا وجود دارد به صورت کامل مطلع شوید. مثلاً گاهی در سایت یک دانشگاه، ممکن است مطلبی نوشته شده باشد که برای پیگیری آن نیاز به مراجعه حضوری باشد و یا از طریق مکاتبه با دانشگاه، اطلاعات بیشتری کسب شود.

برای انجام همه این کارها باید بدانید که از کجا و چطور شروع به جستجو و برقراری ارتباط کنید. بنابراین می‌توان گفت، اخذ پذیرش بدون استفاده از مشاوره کاری بسیار سخت و دشوار است که ممکن است حتی به نتیجه موفقیت آمیز هم ختم نشود.

مشاورین ما در ایران و استرالیا، هر لحظه از اتفاقاتی که در سیستم آموزشی به وجود می آید و یا قوانین جدید به سرعت مطلع می شوند و با آگاهی کامل از تمامی قوانین و شرایط اخذ پذیرش، شما را همراهی می کنند.

مشاوره اخد پذیرش تحصیلی استرالیا

از مزایای استفاده از مشاوره این است که یک مشاور، ابتدا تا انتهای مسیر را برای شما به تصویر می کشد و تمام شرایط موجود و رویدادهایی که منتظر شما هست را برایتان شرح می دهد. سپس بهترین و مؤثرترین راه گرفتن پذیرش را برای شما انتخاب می کند.

حال قصد داریم تا برای شناخت بهتر شما از روند اخذ پذیرش تحصیلی، باهم با مراحل پیش رو آشنا شویم.

1. انتخاب صحیح رشته، دانشگاه، مدرسه و محل تحصیل


قبل از اقدام به پذیرش تحصیلی باید در چند مورد، انتخاب درستی داشته باشید. اولین کاری که باید انجام دهید، انتخاب درست رشته تحصیلی است. برای انتخاب رشته باید اول به سلیقه ها و علاقه‌مندی ‌های خود رجوع کنید.

رشته ای که انتخاب می کنید، باید با استعداد و علاقه های شما سازگار باشد. شما قرار است مدت زمان زیادی را در کشور استرالیا زندگی کنید و حتی ممکن است بعد از فارغ التحصیلی هم تصمیم بگیرید تا در همین کشور بمانید. پس اگر رشته انتخابی تان با روحیات و سلیقه های شما همخوانی نداشته باشد، همیشه از انتخاب خود پشیمان خواهید ماند.

انتخاب محل تحصیل در استرالیا

تیم ما با قرار دادن اطلاعات مختلف از رشته های تحصیلی و رشته های جدیدی که وارد نظام آموزشی استرالیا شده است، شما را در انتخاب درست یاری خواهند کرد. همین طور یکی از مهم ترین کارهای ما در این حوزه معرفی رشته هایی است که در سال های آینده، کشور استرالیا به آن نیاز بیشتری خواهد داشت. تا به این ترتیب آینده شغلی تان بعد از تحصیل تضمین شود.

انتخاب مدرسه، دانشگاه و محل تحصیل در استرالیا


بعد از انتخاب رشته، گام اولیه در راه اخذ پذیرش تحصیلی از استرالیا، انتخاب درست مدارس یا دانشگاه هایی است که قصد تحصیل در آن را دارید. برای این کار باید به درستی دانشگاه ها و مدارس را بشناسید و از شرایط پذیرش آنها و همین طور امکاناتی که برای شما فراهم می کنند مطلع شوید.

باید با توجه به رشته مد نظر خود و همین طور وضعیت تحصیلی و شرایطی که دارید دانشگاه مناسب را انتخاب کنید. برای این کار مشاورین اطلاعات دقیقی را در اختیاراتان می گذارند.

انتخاب مدرسه و دانشگاه تا حدودی وابسته به انتخاب شهری است که قصد تحصیل در آن را دارید. شهرهای مختلف، ویژگی های متفاوتی دارند. شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و همین طور وضعیت کار در هر شهر با شهر دیگر فرق می کند. به طور کلی مراکز آموزشی تمام شهرهای استرالیا، از استاندار خوبی برای تحصیل برخوردارند، اما انتخاب شهر هم باید تا حد زیادی با سلیقه و فرهنگ شما، هماهنگ باشد.

انتخاب دانشگاه برای تحصیل در استرالیا

 انتخاب زمان مناسب برای اخذ پذیرش در تقویم تحصیلی استرالیا


بعد از انتخاب رشته و محل تحصیل مورد نظر باید به صورت جدی برای گرفتن پذیرش از مراکز آموزشی، اقدام کنید. اما یک نکته مهم وجود دارد، شما باید در زمان مناسبی برای اخذ پذیرش اقدام کنید.

از زمانی که درخواست خود را به همراه مدارکتان ارسال می کنید تا زمانی که ثبت نام کرده و پذیرش بگیرد و شروع به تحصیل کنید، یک زمان طولانی صرف می شود. اینکه چه زمان اقدام کنید تا به موقع به کلاس های درس برسید نکته ایست که نباید آن را فراموش کنید.

شروع دوره های آموزشی در استرالیا

شروع دوره های آموزشی در استرالیا با توجه به نوع مراکز آموزشی متفاوت و متغییر است. شروع دوره تحصیلی معمولاً از نیم سال اول می باشد ولی گاهی برخی از آنها از نیم سال دوم هم اجازه ورود شما به کلاس درس را صادر می کنند.

ازآنجایی که ممکن است این قانون در هر مؤسسه یا مرکز آموزشی تغییر کند، به همین خاطر مشاورین ما قبل از بروز هر مشکلی شما را از جدیدترین تغییرات با خبر می سازند. اما به طور کلی سال تحصیلی از اواخر فوریه یا اوایل ژانویه شروع می شود.

پس برای اینکه به موقع سر کلاس درس در این کشور حاضر شوید باید زمان مناسبی را برای ارسال درخواست خود درنظر بگیرید که این کار را ما به درستی برای شما انجام خواهیم داد.

شروع دوره های آموزشی در استرالیا

ارسال و تأیید مدارک تحصیلی


وقتی که زمان مناسب برای اخذ پذیرش توسط مشاورین ما برای شما انتخاب شد، باید مدارک مورد نیازی که مرکز آموزشی مورد نظرتان، درخواست کرده است را به آنها ارسال کنید. مدارک معمولاً شامل مدارک شناسایی (شناسنامه، پاسپورت و...)، مدارک تحصیلی (دانشنامه پایان دوره هر مقطع، ریز نمرات و...) و مدارک زبان می باشد.

باید تمام مدارک خواسته شده به درستی گردآوری شود و توسط مترجم رسمی سازمان ناتی ترجمه گردد و مهر ناتی بر روی آن درج شود. صحت ترجمه این مدارک باید مشخص باشد.

ترجمه بی نقص مدارک - NAATI


برای آنکه روند تأیید مدارک تحصیلی شما به خوبی انجام شود و در این مرحله به مشکل برنخورید، باید نقصی در ترجمه مدارک وجود نداشته باشد. ما با به کارگیری مترجمین متخصص که همگی مورد تأیید سازمان ناتی هستند، تمامی اسناد شما را به درستی ترجمه کرده و این مرحله را برای شما آسان کرده ایم.

تأیید مدارک تحصیلی پروسه طولانی می باشد که بعد از گذر از این مرحله کارها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. پس باید در این مرحله صبور باشد.

زمانی که  مدارک شما توسط مدرسه یا دانشگاه مورد نظر تأیید شد، این موضوع به اطلاعتان خواهد رسید. پس از مطلع کردن شما از تأیید شدن مدارکتان، طی نامه های مختلف از شما می خواهند که در زمان مشخصی برای ثبت نام اقدام کنید تا به این ترتیب مابقی مراحل اخذ پذیرش تحصیلی انجام شود.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

بررسی سطح زبان انگلیسی و امکان پذیرش مشروط کشور استرالیا


با توجه به اینکه زبان انگلیسی زبان رسمی کشور استرالیا است، تحصیل شما هم به این زبان انجام می شود. پس باید زبان انگلیسی را آموخته باشید و در یکی از آزمون ها، مانند تافل یا آیلتس نمره قابل قبولی لازم را کسب کنید. مدرک زبان شما هم باید با سایر مدارک ارسالی برای تأیید به دانشگاه مورد نظرتان ارسال شود.

در صورتی که صلاحیت این مدرک تأیید شود می توانید به تحصیل بپردازید. اما اگر قبل از اخذ پذیرش، دانش زبان انگلیسی شما کافی نباشد آنگاه باید چه کنید؟

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان


اگر شما مدرک زبان نداشته باشید و یا نمره ای که در آزمون های مختلف کسب کرده‌اید کمتر از نمره لازم برای پذیرش از دانشگاه باشد، در این صورت بر طبق قوانین موجود در این مورد خاص، مدارس یا دانشگاه مورد نظر به شما وقتی خواهد داد تا در آن زمان دانش زبان خود را تکمیل کرده و نمره قبولی لازم در آزمون های زبان را کسب کنید. در این فاصله فرصت ثبت نام شما به حالت رزرو درمی آید و از بین نمی رود. زمانی که مدرک زبان خود را ارائه کردید آنگاه می توانید ویزای تحصیلی بگیرید و بعد از اعزام، شروع به تحصیل کنید.

همچنین اگر نمره مدرک زبان شما کافی نباشد، برخی از مراکز آموزشی با همان نمره پایین شما را پذیرش می کنند و ویزای تحصیلی برایتان صادر می گردد. اما بعد از ورود به استرالیا می بایست در دوره های آموزش زبان شرکت کنید و بعد از دریافت مدرک، شروع به تحصیل کنید.

مدرک زبان برای پذیرش تحصیلی استرالیا

در پیرو این بحث شما موظف هستید دانشگاهی را انتخاب کنید که چنین امتیازی برایتان در نظر گرفته باشند. ما برای اینکه شما به دلیل مسلط نبودن به زبان انگلیسی مشکلی در اخذ پذیرش نداشته باشید راهکارهای مناسبی را ارائه خواهیم کرد.

مراجعه حضوری و تسریع در مراحل اداری


بعد از آنکه تمامی مراحل را برای اخذ پذیرش تحصیلی طی کردیم، می بایست منتظر شویم تا با توجه به روند اداری کشور استرالیا جواب درخواست هایمان را دریافت کنیم. حتی بعد از تأیید مدرک هم مرحله به مرحله از ثبت نام تا گرفتن ویزا تحصیلی وقفه هایی در طول مسیر رخ خواهد داد.

به دلیل اینکه شما هنگام طی شدن این پروسه، در کشور استرالیا حضور ندارید، ممکن است گاهی از علت وقفه های حاصله باخبر نشوید و این موضوع زمان شما را هدر دهد. پس مراجعات حضوری به مراکز مختلف در سرعت کار شما، اثربخش خواهد بود.

برای مراجعه حضوری یا باید خودتان در این کشور حضور داشته باشید و یا افرادی در آنجا کارهایتان را پیگری کنند. نیروها متخصص مجموعه ما با استقرار در کشور استرالیا روند تمامی پرونده ها را پیگری می کنند و با مراجعات حضوری مداوم از ایجاد وقفه در روند اخذ پذیرش تحصیلی شما جلوگیری خواهند کرد.

سخن پایانی


همان طور که گفتیم و می دانید برای اینکه به رویای خود یعنی تحصیل در کشور استرالیا برسید باید صبور باشید و هوشمندانه عمل کنید. همه افراد از همه قوانین یک کشور اطلاع ندارند ولی مشاورینی که در حوزه اعزام دانشجو فعالیت می کنند از زیر و بم این روند باخبرند.

پس برای اینکه در سریعترین و بهترین زمان ممکن و بدون درگیر شدن با مشکلات پیش رو به تحصیل در استرالیا بپردازید، از خدمات مشاورین معتبر بهره مند شوید، تا از دام اشتباهاتی که سایر افراد در این راه به آن گرفتار شدند، در امان بمانید.

شرک مشاوران آرها لوگوی سفید

دفتر ایران

آدرس

تهران، شهرک غرب، خیابان ایران زمین، خیابان گلستان

تلفن

8888888

ایمیل

tehran@arhamigration.com

برای اطلاع از آخرین اخبار

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Australia Office

Address

Level 3, 97 Pirie Street, Adelaide, SA 5000

Phone

0061-423401537

Email

australia@arhamigration.com

به بالای صفحه بردن