ویزای دانش آموزی مدارس استرالیا، و هر آنچه که باید بدانید


ویزای دانش آموزی استرالیا

اهمیت تحصیل در استرالیا و اخذ مدراک معتبر آن بر هیچ کس پوشیده نیست. اما تحصیل از پایه، در مدارس این کشور در آینده تحصیلی، زندگی و کار به مراتب تأثیر بهتری خواهد داشت. برای تحصیل در مدارس استرالیا نیز همچون تحصیل در مقاطع دانشگاهی نیاز به ویزای تحصیلی دارید.

از آنجایی که اکثر دانش آموزان زیر سن قانونی 18 سال قرار دارند، شرایط دریافت ویزا برای آنها، با ویزای دانشجویی متفاوت است. به طور کلی باید گفت که تحصیل در مدارس استرالیا یک سرمایه گذاری عالی برای آینده شما خواهد بود.

ویزای دانش آموزی استرالیا چیست؟


برای تحصیل در مدارس استرالیا، ویزای مورد نظر، ویزای  "500 Subclass" یا ویزای زیر کلاس 500 است. با دریافت این ویزا می توانید در مدارس استرالیا تحصیل کنید. از آنجایی که قصد تحصیل در مدارس استرالیا را دارید، دریافت این ویزا این امکان را به شما خواهد داد، تا بعد از پایان دوره تحصیل در مدارس استرالیا، برای دریافت ویزای دانشجویی به راحتی اقدام کنید و تحصیلات دانشگاهی خود را ادامه دهید.

دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا چه شرایطی دارد؟


در صورتی که تقاضای ویزای دانش آموزی داشته باشید، باید امکانات رفاهی مورد نیاز برای تحصیل و زندگی را فراهم کنید. اداره مهاجرت استرالیا شرایطی را برای صدور ویزای دانش آموزی در نظر گرفته است که در اینجا با هم این شرایط را بررسی می کنیم.

معرفی سرپرست دانش آموز


در ابتدا برای دریافت ویزای دانش آموزی، برای دانش آموزانی که زیر سن 18 سال هستند، می بایست سرپرست دانش آموز را معرفی کنید. این سرپرست می تواند هم والدین دانش آموز باشد و هم یک سرپرست حقوقی یا اقوام بالای 21 سال. این شخص در درصورتی که در استرالیا سکونت نداشته باشد باید برای مدت زمانی که دانش آموز در حال تحصیل است، برای اقامت در این کشور، ویزا دریافت کند.

مدارس استرالیا

اثبات توانایی مالی و رفاهی


شخصی که سرپرست دانش آموز است باید به دولت و اداره مهاجرت کشور استرالیا ثابت کند که توانایی پرداخت هزینه سفر به این کشور و پرداخت شهریه و هزینه های تحصیل و همین طور زندگی در کشور استرالیا را دارد. دولت این کشور باید از شرایط رفاهی دانش آموز و سرپرست او اطمینان حاصل کند. اثبات این کار با ارائه صورت حساب بانکی امکان پذیر است.

کفالت توسط خانواده های استرالیایی


در صورتی که یک دانش آموز به هر دلیلی نتواند یک سرپرست برای دریافت ویزا معرفی می کند، می تواند خانواده هایی که در استرالیا سکونت دارند را به عنوان سرپرست دانش آموز معرفی کنند. بر اساس این قانون خانواده هایی در استرالیا وجود دارند که در ازای امکاناتی که دولت این کشور برای آنها فراهم می کند، به دانش آموزان خارجی اجازه زندگی در خانه شان را می دهند.

قبل از اقدام به دریافت ویزا، باید از شرایطی که مدارس مختلف در هر شهر استرالیا در خصوص این گونه سرپرست ها دارد مطلع شوید و شرایط خانواده های مختلف را بررسی کنید تا بتوانید از این قانون بهره مند شوید. با دریافت مشاوره از پرسنل مجرب ما در شرکت آرها می توانید یک سرپرست مناسب برای دانش آموز خود انتخاب کنید.

اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا

انتخاب مدارس شبانه روزی


یکی از مهم ترین شرایط دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا این است که دانش آموز سرپرست داشته باشد، یا تحت تکلف خانواده های استرالیایی قرار بگیرد. در صورتی که دانش آموزی این شرایط را نداشته باشد و نتواند سرپرستی به دولت استرالیا معرفی کند، هیچ جای نگرانی نیست. چرا که مدارس شبانه روزی استرالیا برای دریافت ویزا، به کمک دانش آموزان خواهند آمد.

با انتخاب این مدارس، دانش آموز می تواند بدون نیاز به سرپرست، ویزای تحصیلی دریافت کرده و به تحصیل بپردازد. مدارس شبانه روزی استرالیا در دوران تحصیل محلی برای سکونت دانش آموزان فراهم می کنند و دانش آموز می تواند بدون حضور خانواده در محیطی مناسب و با آرامش به تحصیل بپردازد.

بررسی وضعیت سلامت


معمولاً دانش آموزان و سرپرست آنها باید برای دریافت ویزا، آزمایش های پزشکی مختلفی را انجام دهند و نتیجه آن را همراه سایر مدارک برای درخواست ویزای دانش آموزی استرالیا ارسال کنند. چرا که قبل از ورود به این کشور باید وضعیت سلامتی آنها تأیید شود.

در این راستا یکی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانش آموزی، پرداخت هزینه های بیمه های درمانی برای دانش آموز و سرپرست آن است. به این ترتیب تا پایان دوره تحصیل، تحت پوشش بیمه های سلامت قرار می گیرند. پرداخت هزینه بیمه در هنگام دریافت ویزا ضروری است.

عدم سابقه کیفری


برای صدور ویزای دانش آموزی، سابقه کیفری دانش آموزانی که سن آنها بالای 18 سال است، مورد بررسی قرار می گیرد. چنانچه در این زمینه دانش آموز دارای سابقه کیفری باشد یا اینکه در روند مهاجرت او مورد مشکوکی دیده شود، ویزای دانش آموزی برای او صادر نخواهد شد. پس دانش آموزانی که بالای سن قانونی هستند برای دریافت ویزا باید مدارک عدم سوء پیشینه خود را هم ارسال کنند.

مدارک دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا

مدارک ثبت نام و پذیرش از مدارس استرالیا


برای دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا باید مدارک ثبت نام یا توصیه نامه از مدارسی که می خواهید در آن تحصیل کنید را هم در کنار سایر مدارک به اداره مهاجرت ارسال کنید. البته برای این کار باید به خوبی مدارس مختلف در شهر های این کشور را بررسی کنید تا بعد از ورود به استرالیا، شرایط محیطی برای شما دردسر ساز نشود.

مدارس استرالیا، مختلط یا تک جنسیتی؟


یکی از موضوعات خیلی مهم در رابطه با تحصیل دانش آموزان در استرالیا، بحث جنسیت دانش آموزان در مدارس است. این موضوع برای خانواده ها اهمیت زیادی دارد، چرا که با توجه به عقاید و باورهایی که در هر خانواده وجود دارد، برخی مایل هستند که فرزندان خود را به مدارس تک جنسیتی بفرستند و برخی از خانواده ها هم معتقدند مدارس مختلط بهتر است.

برای جلوگیری از ایجاد مشکل در این زمینه در کشور استرالیا، مدارس هم به صورت مختط هستند، یعنی دختران و پسران در کنار هم به تحصیل می پردازند، و هم مدارس تک جنسیتی به صورت صرفاً دخترانه یا پسرانه وجود دارد.

بهترین مدرسه برای هر دانش آموز


در تمامی ایالت های این کشور هر دو این مدارس مشغول به کار هستند و دانش آموزان می توانند در هرکدام از مدارس دلخواه خود تحصیل کنند.

در خصوص اینکه کدام نوع از مدارس، مختلط و یا تک جنسیتی بهتر از دیگری هستند، هیچ جواب قطعی وجود ندارد. از نظر کیفیت آموزش، سطح علمی معلمان و سایر موارد آموزشی این دو مدرسه در یک سطح قرار دارند، اما با توجه به شرایط دانش آموزان، برخی از آنها می توانند در مدارس مختلط موفق شوند و برخی دیگر هم در مدارس تک جنسیتی عملکرد بهتری دارند.

تحصیل در مدارس استرالیا

مدت زمان اعتبار ویزای دانش آموزی استرالیا چقدر است؟


با درخواست ویزای 500 از کشور استرالیا، می توانید بین 1 تا 12 سال تحصیل در مدارس دولتی این کشور درخواست ویزای دانش آموزی کنید.  یعنی مدت زمان اعتبار این ویزا با توجه به سن دانش آموز تا پایان دوره تحصیل در مدارس اعتبار خواهد داشت.

ویزای همراه دانش آموز چه ویزایی است؟


در صورتی که به عنوان سرپرست دانش آموز بخواهید برای دریافت ویزا اقدام کنید، ویزایی که می توانید دریافت کنید ویزای (590Subclass) یا ویزای زیر کلاس 590 است. برای دریافت این ویزا، باید هم توانایی مالی سفر به کشور استرالیا و زندگی در آنجا را ثابت کنید و هم وضعیت سلامتی ، شخصیتی و سابقه کیفری شما بررسی می شود.

مدت اعتبار این ویزا با توجه به سن دانش آموز و مدت زمان تحصیل او تعیین می شود. برای دریافت این ویزا باید یا والدین دانش آموز باشید و یا یک سرپرست قانونی یا خویشاوند بالای 21 سال.

بررسی هزینه دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا


هزینه های دریافت ویزا به طور کلی به دو بخش تقسیم می شود. قسمت اول مبالغی است که شما برای درخواست ویزای استرالیا واریز می کنید و در صورتی که قادر به دریافت ویزا نباشید این هزینه برگشت داده نمی شود.

قسمت بعدی شامل هزینه های زندگی، تحصیل و سایر هزینه های جاری می باشد. این مبلغ به حساب دولت واریز نمی شود، بلکه باید توانایی پرداخت این هزینه ها به دولت ثابت شود. که در بخش اثبات توانایی مالی به آن پرداختیم.

مبلغ مورد نیاز برای هر ویزا


در حال حاضر هزینه دریافت ویزای تحصیلی دانش آموزی برای هر دانش آموز به شرح زیر است:

برای دریافت ویزای دانش آموزی برای هر دانش آموز، مبلغ 620 دلار استرالیا

برای دریافت ویزای همراه دانش آموز برای هر نفر، مبلغ 620 دلار استرالیا

هزینه ویزای دانش آموزی استرالیا

بررسی زبان انگلیسی در استرالیا برای دانش آموزان


به طور کلی تحصیل در مدارس استرالیا، به زبان انگلیسی می باشد. پس دانش آموزان باید مهارت کافی در زبان انگلیسی داشته باشند. برای اثبات این مهارت، باید مدارک زبان با نمره قبولی مورد نظر را داشته باشید.

اما در صورتی که یک دانش آموز مهارت زبان خوبی نداشته باشد، معمولاً مدارس مختلف با توجه به برنامه های متفاوتی که دارند بین 6 تا 12 ماه دوره زبان انگلیسی برگزار می کنند، که بعد از کسب نمره لازم از امتحان زبان، دانش آموزان برای شروع دوره تحصیل به مدرسه معرفی  می شوند.

مقاطع تحصیلی در مدارس استرالیا چگونه است؟


سیستم آموزشی استرالیا در مدارس مختلف مشابه یکدیگر هستند و تنها در برخی از موارد تفاوت های اندکی دارند. به طور کلی مدت زمان تحصیل در مدارس استرالیا 13 سال می باشد. که تقسیم بندی آن به شرح زیر است:

دوره دبستان: این دوره بین 7 تا 8 سال متغیر است و از مهدکودک شروع می شود و تا سال 6 یا 7 دوره تحصیلی طول می کشد.

دوره متوسطه: این دوره بین 3 تا 4 سال متغیر است و از کلاس 7 تا کلاس 10 و یا از کلاس 8 تا کلاس 10 به طول می انجامد.

دوره متوسطه ارشد: این دوره دوسال طول می کشد که شامل کلاس 11 و کلاس 12 می شود.

امکانات مدارس استرالیا چگونه است؟


مقاطع تحصیلی در مدارس استرالیا

مدارس استرالیا جزء بهترین مدارس در دنیا هستند. تفاوت آن با مدارس سایر کشورها در نوع آموزش آنها و مطالبی است که به دانش آموزان یاد می دهند. درواقع این مدارس مهارت زندگی و کار را در کودکان و دانش آموزان رشد می دهند.

علاوه بر علوم مختلفی که آموزش می دهند در کنار آن مهارت های روابط عمومی، نظم فردی و اجتماعی، توانایی کار گروهی و همین طور احترام به خود و دیگران را یاد می دهند. آموزش در مدارس استرالیا به دو بخش مهارت های زندگی و یادگیری علوم روز تقسیم می شود.

ویژگی کلاس درس در مدرسه های استرالیا


جمعیت کلاس های درس کم است و کلاس ها هوشمند می باشند. تدریس در مدارس استرالیا با بهره مندی از پیشرفته ترین روش های آموزشی صورت می گیرد و تمامی ابزارها و امکانات لازم برای کارهای عملی و گروهی برای دانش آموزان فراهم می شود.

از نظر محیطی هم، تمام امکانات لازم در رشته های مختلف از موسیقی تا تأتر و ورزش برای دانش آموزان فراهم شده است.

روش تدریس در مدارس استرالیا چگونه است؟


روش تدریس در استرالیا با کشور ما بسیار متفاوت است. معمولاً در طول هفته یک یا چند کلاس به صورت سخنرانی برگزار می شود که در آن دانش آموزان باید حتماً حضور داشته باشند و در خصوص موضوعات مختلف با یکدیگر بحث کنند و نظرات خود را ارائه دهند.

گاهی تدریس به بیرون از محیط آموزشی منتقل می شود. مثلاً معلم از دانش آموزان می خواهد که در رابطه با موضوع مطرح شده در کلاس درس کتاب هایی را مطالعه کنند و یا نمایش یا فیلمی را تماشا کنند، و سپس تجربیات خود را در کلاس به بحث بگذارند.

نحوه عملکرد سیستم آموزشی کشور استرالیا


در سیستم آموزشی استرالیا تأکیدی بر انجام تکالیف مدرسه نیست، بلکه این سیستم آموزشی به گونه ای طراحی شده که از دانش آموزان می خواهد که تکالیف را نه برای کسب نمره بلکه برای خودشان و بالارفتن مهارت هایشان انجام دهند.

انجام کارهای گروهی بخش جدا نشدنی تدریس در مدارس استرالیا است. از ابتدایی ترین مقاطع تحصیلی، هدف اصلی بالا بردن توانایی کار گروهی است، تا به این ترتیب دانش آموزان در آینده در محیط های کاری و اجتماعی به خوبی فعالیت کنند.

روش تدریس در مدارس استرالیا

لباس فرم در مدارس استرالیا چگونه است؟


اکثر مدارس استرالیا چه مدارس دولتی و چه مدارس خصوصی لباس فرم مشخصی دارند. استفاده صحیح از لباس فرم، جز قوانین سختگیرانه در هر مدرسه است. برای پسران معمولاً لباس فرم یک پیراهن دکمه دار به همراه شلوار کوتاه یا شلوار بلند است. البته استفاده از شلوار کوتاه تقریباً تا سن 13 یا 14 سال است و از آن پس باید شلوارهای بلند استفاده کنند.

لباس فرم برای دختران، عمدتاً یک پیراهن آستین کوتاه به همراه یک دامن است که با جوراب بلند ترکیب می شود. نوعی دیگر از لباس فرم دختران پیراهن های بلند است که با سایر وسایل ترکیب می شود. استفاده از کلاه، کروات و سایر لوازم متناسب با قوانین هر مدرسه متغیر است.

سکونت در استرالیا برای دانش آموزان چگونه است؟


در صورتی که دانش آموزان همراه والدین خود برای تحصیل به کشور استرالیا بیایند، می توانند همراه خانواده خود در منازل شخصی سکونت داشته باشند. همچنین سکونت سرپرست قانونی دانش آموز در اقامتگاه های شخصی امکان پذیر است.

در صورت نبود والدین یا سرپرست دانش آموز اقامت آنها در کنار خانواده های استرالیایی که از طریق مراکز مرتبط معرفی می شوند امکان پذیر است. علاوه بر این دانش آموزان در مدارس شبانه روزی در خوابگاه های دانش آموزی ساکن می شوند.

دبیرستان های استرالیا، (معرفی 10 کالج برتر استرالیا)


دبیرستان های استرالیا از بهترین کالج ها، در جهان هستند که  به دلیل به روزرسانی مداوم روش های تدریس مهارت های مختلفی را در دانش آموزان تقویت می کنند. 10 مدرسه برتر استرالیا در سالهای اخیر در جدول زیر دسته بندی شده است.

رتبه

نام کالج

نام شهر

1

James Ruse Agricultural High School Sydney

2

North Sydney Girls High School

Sydney

3

Sydney Girls High School Sydney
4 North Sydney Boys High School

Sydney

5

Baulkham Hills High School Sydney

6

Hornsby Girls High School

Sydney

7 Northern Beaches Secondary College Manly Campus

Sydney

8

Sydney Grammar School Sydney
9 Perth Modern School

Western Australia

10 Sydney Boys High School

Sydney

بررسی مدارس شبانه روزی استرالیا


مدارس شبانه روزی استرالیا

مدارس شبانه روزی استرالیا بستر مناسبی برای دانش آموزان خارجی می باشد، که بدون والدین یا سرپرست خود در این مدارس تحصیل کنند و همزمان محل سکونت آنها هم تأمین می شود.

از آنجایی که دانش آموزان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل به مدارس شبانه روزی می آیند، این مدارس یک محیط خوب برای تعاملات اجتماعی است. محیطی متشکل از فرهنگ های مختلف، که امکان ارتباط با افراد دیگر را فراهم می کند و دانش آموزان کشورهای مختلف ضمن آشنایی با فرهنگ های یکدیگر به تحصیل، آموزش و تفریح می پردازند.

مدارس شبانه روزی ایالت های استرالیا


مدارس شبانه روزی در تمامی ایالت های استرالیا از جمله آدلاید، داروین، پرت، بریزبن و... با بالاترین سطح کیفیت و امکانات وجود دارند و دانش آموزان می توانند در هر شهری که مایل به تحصیل هستند، از مدارس شبانه روزی استفاده کنند. در اینجا بخشی از مدارس شبانه روزی، در چند ایالت معرفی شده است.

نام مدرسه

دخترانه / پسرانه شهر

Canberra Girls Grammar School

دخترانه Canberra
Canberra Grammar School پسرانه

Canberra

Abbotsleigh Private Girls School Sydney

دخترانه Sydney
All Saints' College دخترانه و پسرانه

Sydney

St Teresa's College, Abergowrie

پسرانه Queensland
All Souls St Gabriels School دخترانه و پسرانه

Queensland

Immanuel College

دخترانه و پسرانه

Adelaide and South Australia

Loreto College

دخترانه

Adelaide and South Australia

Ballarat Clarendon College دخترانه و پسرانه

Melbourne and Victoria

Ballarat Grammar School دخترانه و پسرانه

Melbourne and Victoria

بررسی کنکور کشور استرالیا


یکی از راه های ورود به مدارس و دانشگاه های استرالیا، شرکت در آزمون های ورودی می باشد. این آزمون ها سالانه برگزار می شوند و شرکت در این آزمون و کسب نمره قبولی، توانایی و قدرت استدلال و تفکر دانش آموزان و دانشجویان را مشخص می کند.

آزمون های متعددی برای سنجش توانایی دانش آموزان و ورود آن ها به مدارس وجود دارد. یکی از این آزمون ها آزمون SAT و آزمون ACT است. این آزمون ها بر اساس درک از دروسی مانند هندسه و ریاضی و هوش برگزار می شود و به زبان انگلیسی می باشد.

در صورتی که یک بار در این آزمون ها شرکت کنید و نمره قبولی را کسب نکنید برای سالهای بعد هم می توانید شانس خود را امتحان کنید. برای مطلع شدن از منابع آزمون و نوع سوالات باید با مشاوران فعال در این زمینه در ارتباط باشید.

بررسی کنکور کشور استرالیا

ATAR  و selection rank  چیست؟


ATAR  به معنای پذیرش رتبه سوم استرالیا می باشد. عدد آن بین 0 تا 99,95 است که براساس نتایجی که از گواهی مدارس متوسطه به دست می آید عملکرد دانش آموزان را در سال اول دانشگاه پیش بینی می کند. در صورتی که به عنوان دانش آموز در مدارس استرالیا تحصیل کنید یکی از راه های ورود شما به دانشگاه، همین رتبه ATAR  است.

ATAR یک رتبه برای هر دانش آموز است و یک نشان یا مدرک نیست. این رتبه بر اساس نمراتی که از دروس مختلف در مدارس کسب می کنید و همچنین عملکرد شما در سایر بخش های آموزشی به دست می آید.

selection rank  یا انتخاب رتبه توسط نمره ATAR  انجام می شود. از آن جایی که این رتبه در ورود به دانشگاه بسیار مهم است، پس لازم است قبل از اقدام به ویزای دانش آموزی با مشاورین ما در این مورد صحبت کنید تا در طول دوره تحصیل با رعایت نکات لازم، رتبه ATAR  خود را بالا ببرید.

شرک مشاوران آرها لوگوی سفید

دفتر ایران

آدرس

تهران، شهرک غرب، خیابان ایران زمین، خیابان گلستان

تلفن

8888888

ایمیل

tehran@arhamigration.com

برای اطلاع از آخرین اخبار

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Australia Office

Address

Level 3, 97 Pirie Street, Adelaide, SA 5000

Phone

0061-423401537

Email

australia@arhamigration.com

به بالای صفحه بردن