مشاوره گرفتن یا نگرفتن، کدام یک کار درستی است؟


مشاوره تحصیلی استرالیا

ما برای مشاوره در اینجا گرد هم آمدیم چرا که نیاز به مشاوره گرفتن، یک عنصر جدانشدنی از زندگی انسان است. ما در هر لحظه و هر زمان، برای اینکه یک تصمیم بزرگ بگیریم و آن را اجرا کنیم، نیاز به مشاوره داریم. در این چنین زمان هایی همیشه به دنبال فردی هستیم که قبل از ما، در راهی که انتخاب کردیم حرکت کرده باشد و به خوبی از زیر و بم این مسیر، آگاه باشد.

مشاوره گرفتن از افراد متخصص، همیشه برای ما دو امتیاز مثبت را به همراه دارد. اول اینکه قبل از شروع به هر کاری، به ما کمک می کند تا اطلاعاتی را بدست بیاوریم، که هرگز با جستجو کردن های عامیانه به آنها نخواهیم رسید. و دوم اینکه مشاوره گرفتن ما را از سختی ها و مشکلات یک کار و همین طور ویژگی های خوب آن با خبر می کند.

چرا به مشاوره برای انتخاب رشته و دانشگاه در استرالیا نیاز داریم؟


بعد از سپری کردن دوره تحصیلی ابتدایی، چالشی که هم دانش آموزان و هم خانواده های آنها با آن روبرو هستند انتخاب رشته و دانشگاه مناسب است. شاید الان به عنوان یک دانش آموز این موضوع آن چنان که باید برای شما مهم به نظر نیاید،  اما فقط زمانی به اهمیت انتخاب رشته درست پی خواهید برد که وارد یک رشته شوید و تا آخر آن را دنبال کرده و مدرک کسب کنید. آن زمان تازه متوجه خواهید شد که آیا انتخاب رشته درستی داشته اید یا نه!

در واقع می توان گفت، روندی که در همین ابتدای کار پیش می گیرید، تعیین می کند که آیا یک آینده خوب منتظر شما است یا بعدها با یک فاجعه بزرگ روبرو خواهید شد.

داشتن اطلاعات مو به مو از هر رشته و آینده شغلی آن، کار یک فرد عادی نیست. مشاوران تحصیلی، زمان زیادی را صرف رصد رشته های مختلف از گذشته تا آینده می کنند تا به این ترتیب لیستی از بهترین رشته ها، متناسب با نیاز هر دانش آموز و دانشجو را تهیه کنند.

اگر برای انتخاب رشته و دانشگاه به مشاوره نیاز داریم دلیلش این است که قبل از وارد شدن به یک راه غلط مسیرمان را عوض کنیم. انتخاب رشته اشتباه مانند گیر افتادن در یک گودال است که به راحتی نمی توان از آن خارج شد!

مشاوره انتخاب رشته و دانشگاه استرالیا

مشاوره انتخاب رشته و دانشگاه در استرالیا چرا و چگونه انجام می شود؟


به عنوان یک ایرانی اگر در کشور ایران زندگی و تحصیل کرده باشید، احتمالاً چه در هنگام انتخاب رشته تحصیلی و چه در زمان کنکور، برای انتخاب رشته دانشگاهی به دنبال مشاورین برتر در این حوزه بوده‌اید.

دقت داشته باشید با اینکه شما یک ایرانی هستید، در ایران زندگی می کنید و با قوانین و شرایط تحصیلی ایران آشنایی دارید اما باز هم احساس می کنید که برای گرفتن یک تصمیم درست نیاز به یک مشاور قهار و حرفه ای دارید.

با این حال اگر قصد ادامه تحصیل در کشور استرالیا را داشته باشید، بی شک به مشاوره‌ای صحیح و بی نقص نیاز خواهید داشت. بررسی کامل رشته های تحصیلی موجود در استرالیا و همین طور آینده شغلی هر رشته، کاری است که ما سعی داریم تا به بهترین شکل ممکن برای دانش آموزان و دانشجویان انجام دهیم.

مشاوره تحصیل در استرالیا چه کمکی به ما خواهد کرد؟


اگر به فکر تحصیل در استرالیا افتاده‌اید حتماً فاکتورهای زیادی همچون شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و... در کشور خودتان و کشور مقصد در شکل گیری این اندیشه دخالت داشته اند. اما سوال اینجاست اگر واقعاً قصد داریم که برای ادامه تحصیل به کشور استرالیا سفر کنیم باید ازکجا شروع کنیم؟

ما در اینجا قصد داریم تا شما را مرحله به مرحله برای رسیدن به یک انتخاب درست همراهی کنیم. اما برای اینکه بتوانیم به شما مشاوره‌ای موثر ارائه دهیم، ابتدا لازم است تا با طرح چند سوال و پاسخ به آن ها یک نظم ذهنی برای شما ایجاد کنیم.

بنابراین از این مرحله به بعد قلم به دست گام به گام تا رسیدن به یک انتخاب درست با ما قدم بردارید.

مشاوره تحصیل در استرالیا

سوال اول: هدف از تحصیل در کشور استرالیا چیست؟


سالانه دانشجویان و دانش آموزان بسیاری، کشور استرالیا را برای تحصیل انتخاب می کنند. تعداد آنها به گونه ای است که باعث شده استرالیا سومین کشور محبوب، برای تحصیل به شمار رود. اگرچه جمعیت این کشور زیاد نیست اما در حوزه آموزش توانسته همچون یک رهبر قدرتمند در جهان ایفا‌ی نقش کند.

بعد از آمریکا، کشور انگلیس مقصد بیشتر دانشجویان است، اما با روند قابل توجهی که استرالیا در این چند سال اخیر طی کرده است، انتظار می رود تا به زودی جایگاه خود را با انگلستان عوض کرده و به رتبه دوم صعود کند.

هدف از تحصیل در استرالیا برای عموم دانش آموزان و دانشجویان، بهره مندی از آموزش های تخصصی در سطوح بالا و با کیفیت مطلوب جهانی است.

به طور کلی باید گفت، اهداف مهمی که دستگاهای آموزشی استرالیا دنبال می کنند، باعث شده تا این کشور هر سال، میلیون ها دانش آموخته فارغ التحصیل را به جهان معرفی کند. ازجمله این اهداف می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ارائه آموزش های با کیفیت و هم راستا با پیشرفت علم در جهان
 • ارائه خدمات پیشتیبانی دانشجویی و دانش آموزی
 • ارائه آموزش های عملی در هر رشته مطابق با نیاز بازار جهانی
 • آموزش در قالب کارآموزی و آماده کردن فارغ التحصیلان، برای ورود سریع به بازار کار
 • فراهم کردن شرایط کار و اقامت برای دانشجویان نمونه بعد از فارغ التحصیلی

با توجه به اینکه هرکدام از این گزینه ها نیازمند بررسی دقیق است ما نیز سعی داریم تا با بیانی ساده و شفاف تمام این موارد را به دانشجویان و دانش آموزان توضیح دهیم تا با آگاهی کامل از امکانات تحصیلی وارد کشور استرالیا شوند.

هدف از تحصیل در کشور استرالیا

سوال دوم: تنوع رشته های تحصیلی در استرالیا چگونه است؟


یکی دیگر از دلایلی که استرالیا را به یک کشور مناسب برای تحصیل تبدیل کرده است، تنوع رشته های مختلف تحصیلی است. البته باید گفت که اگرچه رشته های مختلفی برای تحصیل در این کشور وجود دارند اما این موضوع باعث پایین آمدن کیفیت آموزش نشده است.

مدیریت صحیح آموزشی در استرالیا باعث شده است تا برای آموزش رشته های متنوع به دانشجویان، از بهترین راهکارها و شیوه های نوین در امر یادگیری استفاده شود.

یکی از بزرگترین مشکلات آموزشی کشور ما دقیقاً همین است. این که از روش های تاریخ مصرف گذشته برای آموزش علوم مختلف استفاده می شود و شاید شما هم بعد از درک این مشکل تصمیم گرفته اید تا برای ادامه تحصیل، به استرالیا سفر کنید.

شما به هر رشته‌ای که علاقه مند باشید، استرالیا یک مقصد مناسب برایتان خواهد بود. گوناگونی رشته ها باعث شده تا تمام افراد با سلیقه های متفاوت گزینه های مختلفی برای انتخاب داشته باشند،به طور کلی رشته های تحصیلی موضوعات زیر را دربر می گیرند.

 • رشته های مختلف هنری و علوم انسانی
 • رشته های مختلف پزشکی، پیراپزشکی و بهداشت
 • رشته های علوم مهندسی
 • رشته های علوم زیستی
 • رشته های علوم فیزیکی
 • رشته های علوم اجتماعی

رشته های تحصیلی در استرالیا

سوال سوم: چگونه رشته های جدید تحصیلی را بشناسیم؟


در حال حاضر در جهانی زندگی می کنیم که علم و فناوری به سرعت در حال رشد است. این پیشرفت علم در زندگی اثرات فراوانی دارد مثلا باعث می شود نیازهای جدیدی در زندگی انسان به وجود بیاید که برای پاسخ به این نیازها باید علم و شناخت کافی از مسائل مختلف داشته باشیم.

به طور مثال تا چند سال پیش، شبکه های اجتماعی مانند امروز مورد توجه نبود اما الان شاهد این هستیم که برنامه هایی که برای فضای مجازی ساخته شده و سهولت دسترسی به آن نیازهای جدیدی را در زندگی همه ما به وجود آورده است.

پس اینجاست که متوجه می شویم، گذر زمان باعث می شود تا نیازهای انسان هم تغییر کند. به همین دلیل رشته های جدید وارد عرصه آموزش می شوند تا پاسخگوی این نیازها باشند.

در طول سالیانی گذشته، رشته های تحصیلی جدیدی در بخش آموزشی استرالیا اضافه شده است و این روند همچنان ادامه خواهد داشت. اما با توجه به اینکه این تغییرات به صورت پی در پی اتفاق می افتد در صورتی که به منابع انتشار آن دسترسی نداشته باشیم، متوجه تغییرات به وجود آمده نخواهیم شد.

از این رو یکی از مهمترین دلایل نیاز شما به مشاوران تحصیلی،  اطلاع به موقع از تغییرات به وجود آمده در سیستم آموزشی استرالیا و ورود رشته های جدید تحصیلی می باشد.

رشته های جدید تحصیلی استرالیا

سوال چهارم: مشاغل مورد نیاز استرالیا در 5 الی 10 سال آینده کدامند؟


تنها اطلاعات شما از رشته های تحصیلی موجود در استرالیا، برای داشتن یک انتخاب درست کافی نیست. چرا که شما باید از الان به زمان بعد از تحصیل خود هم فکر کرده باشید. اگر بتوانید به خوبی از مشاغل مورد نیاز استرالیا پس از پایان تحصیل خود اطلاع پیدا کنید، در رشته بهتری تحصیل خواهید کرد.

شما سعی دارید تا با صرف هزینه و وقت یک آینده مناسب را برای خودتان رقم بزنید، پس از سهل انگاری دوری کنید و تمام جوانب کار را بدرستی بسنجید. اما شاید جالب باشد تا از مشاغلی که در 5 الی 10سال آینده، استرالیا به آنها نیاز زیادی خواهد داشت باخبر شوید . طبق آخرین آمار این مشاغل به شرح زیر هستند.

 • پزشکیاران و پرستاران
 • مددکاران سالمندان
 • مربیان مهدکودک
 • متصدیان فروش
 • مدیران فروش
 • کارشناسان آموزشی
 • برنامه نویسان نرم افزار و برنامه های سرگرمی
 • متخصصین امور تبلیغات و روابط عمومی
 • کارمندان عمومی
 • رانندگان ماشین آلات سنگین

مشاغل نامبرده شده مشاغلی هستندکه در آینده، اسرالیا نیاز بیشتری به آنها خواهد داشت. اما اینکه تحصیل در کدام رشته می تواند شما را به این شغل ها نزدیک کند نیاز به بررسی دقیق ویژگی های مختلف یک رشته دارد. مشاوره درست در خصوص انتخاب رشته تحصیلی، به شما کمک می کند تا بعد از فارغ التحصیل شدن شانس بیشتری در پیداکردن کار مناسب داشته باشید . ما نیز سعی داریم تا با این کار آینده شغلی شما را تضمین کنیم.

مشاغل مورد نیاز استرالیا

سوال پنجم: سطح اعتبار دانشگاه های استرالیا چگونه است؟


از آنجایی که کشور استرالیا در جهان، سومین کشوری است که دانشجویان زیادی برای تحصیل به آن جا می آیند، می توان دریافت که دانشگاه های استرالیا اعتبار قابل توجهی در دنیا دارند. سطح علمی این دانشگاه ها به گونه‌ای است که آن ها را در لیست صد دانشگاه برتر دنیا قرار داده است.

توجه به آموزش اصولی و کاربردی باعث شده تا دانشگاه های این کشور مورد توجه عموم مردم دنیا قرار گیرد به طوری که همواره در رده بندی های معتبر جهانی اسم دانشگاه های استرالیا، در رده های بالا، دیده می شود.

شاید بتوان گفت که انتخاب دانشگاه حتی از انتخاب رشته تحصیلی نیز مهمتر است. دانشگاه های استرالیا تنها در یک منطقه خاص متمرکز نیستند و در شهرهای مختلف شاهد دانشگاه های متفاوتی هستیم که هرکدام امتیازات خاص خود را دارند. ما نیز در شرکت مشاوران آرها سعی داریم تا در انتخاب درست دانشگاه به شما کمک کنیم، تا با توجه به شرایط اقتصادی و علاقه ای که دارید با تصمیمی عاقلانه وارد کشور استرالیا شوید.

اعتبار دانشگاه های استرالیا

جمع بندی


در این بحث سعی کردیم تا با ارائه پرسشهایی که اغلب ممکن است با آن روبرو شوید، یک اطلاعات کلی از شرایط تحصیل در استرالیا به شما بدهیم. این کار کمک خواهد‌کرد تا ابتدا یک نظم کلی در ذهنتان شکل بگیرد و سپس اگر قصد تحصیل در استرالیا را دارید بتوانید یک مشاوره خوب و مفید داشته باشید و به این ترتیب برای تمام مشکلاتی که در این راه با آن روبرو هستید راه حل آسانی را پیدا کنید.

شرک مشاوران آرها لوگوی سفید

دفتر ایران

آدرس

تهران، شهرک غرب، خیابان ایران زمین، خیابان گلستان

تلفن

8888888

ایمیل

tehran@arhamigration.com

برای اطلاع از آخرین اخبار

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Australia Office

Address

Level 3, 97 Pirie Street, Adelaide, SA 5000

Phone

0061-423401537

Email

australia@arhamigration.com

به بالای صفحه بردن